Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF LT 45 - Szukam schematu immo DAF LF45 "03r.

13 Sty 2014 10:18 3084 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Autko nie odpala i po zapłonie komunikat ENGINE na czerwono i błąd 625-9 brak komunikacji z immo. Prądy dochodzą i pytanko, jak gryźć dalej temat i gorąca prośba o podpowiedzi sugestie. Nie mam schematów z immo, jedynie silnika, ale tam nic niema o immo. Dzięki.
    Pozdr.
  • Specjalista - DAF Trucks
    Przede wszystkim upewnij się, że chip siedzi na swoim miejscu w plastiku kluczyka- czasami wypada ze swojego miejsca.
    Zerknij na schemat który załączyłem- może okaże się pomocny.
    Czasami brak komunikacji spowodowany jest tym,że wtyczka w której są przewody do V-CAN wyskoczyła z zegarów (Z tyłu panelu DIP ).
  • Poziom 10  
    Tak miałeś rację wysunięta była z tyłu kość z zegarów ale to dalej nic nie zmienia i mam brak połączenia z immo. Dzięki za schemacik na pewno mnie umocni w czasie. Myślę tylko czy nie straciło synchronizacji , czy zdarza się że gubią kluczyk z immo?
  • Poziom 10  
    Wysypało centralkę immo, wypalona ścieżka zabezpieczenie i po reanimacji dalej zwarcie na CANie. Zamówiłem używkę i zobaczymy czy straciła dane.

Dodano po 32 [minuty]:

Może ktoś wie, czy jest możliwość wyłączenia immo? On jest tylko na CANie wystarczy w sterowniku zmienić status. Pytanie, czy jest taka możliwość?
  • Pomocny post
    Specjalista - DAF Trucks
    jest taka mozliwość- są na www.ebay.co.uk takie kostki o nazwie immo emulator, które jak nazwa wskazuje emuluja sygnał potwierdzenia dla sterownika silnika i podłączane są właśnie do V-CAN.
    Jeżeli decydujesz się na urzywaną centralkę do immo to ta centralka musi być sparowana ze sterownkiem silnika- jest taka opcja w DAVIE, nazywa się match immobiliser ECU
  • Poziom 10  
    DAFika wyleczyłem,a więc immo wymieniłem i o dziwo synchronizacji nie stracił przyjął się z powrotem. Duże podziękowania dla "krisbrumm" który się dzieli swoją wiedzą,praktyką i to co ma.