Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 1.9 DCI 120KM - Przerywa

maxi6669 13 Jan 2014 11:42 4086 5
    maxi6669
    Level 8  
    Witam! Mam problem z Laguną II 1.9 DCI 120 KM. Otóż samochód od jakiegoś czasu przerywa w czasie jazdy, początkowo od czasu do czasu nie chciał zapalić, chociaż po kilku próbach się udawało. Obroty również bardzo "falowały" oczywiście bez dodawania gazu. Wymieniłem pompe wtryskową i wtryski oraz zawór podciśnienia paliwa, początkowo chodziło idealnie ale po kilku dniach znowu zaczęło przerywać. Nie są to jakieś mocne szarpania ale autko nie chodzi tak jak potrzeba. Bardzo proszę o pomoc co jeszcze można sprawdzić,ponieważ już nie mam pomysłu na to. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pójdę boso
    Level 20  
    Można sprawdzić każdy parametr podpinajac do komputera.
    WaldemarusS
    Level 10  
    Witam!
    Polecam sprawdzenie wiązki przewodów zasilającej wtryskiwacze, częsta przypadłość.
    Pozdrawiam!
    maxi6669
    Level 8  
    Witam! Postanowiłem ponowić temat. Otóż wyczyściłem EGR. Zmieniłem również dwa wtryski,ponieważ lały. Wiązka wtryskiwaczy też została zmieniona. Jeśli chodzi o szarpanie to ustało, bez problemu również zapala. Niestety pozostał problem z falującymi obrotami,dlatego bardzo proszę o jeszcze jakieś sugestie.Z góry dzięki.Pozdrawiam.
    wiktor607
    Level 9  
    Witam...
    W mojej ladze 2 1.9 dci problem falujących obrotów ustał po wymianie czujnika przepływu powietrza.
    audax
    Level 13  
    Podepnij kompa i sprawdź jak wygląda ciśnienie na listwie na wolnych obrotach. Czy problem pojawia się już na zimnym silniku kiedy nie działa jeszcze EGR?