Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 208d 97r - Złącze diagnostyczne

13 Sty 2014 13:44 2406 9
  • Poziom 8  
    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy Mercedes Benz 208d z 97r posiada złącze diagnostyczne. Jeśli tak to w którym miejscu. Chciałem zobaczyć kody błędów, ponieważ podczas jazdy na krótką chwile zapala się kontrolka od świec żarowych.
  • Spec od Mercedesów
    Pierwsza seria Sprintera z elektroniką silnika MSA 15 nie miała diagnostyki układu świec żarowych. Pojawiła się ta możliwość dopiero w MSA 25.
    Pomińmy te naukowe wywody, bo niepotrzebnie komplikujesz sprawę. Weź w rękę multimetr, zdejmij większą wtyczkę z przekaźnika świec i po prostu sprawdź świece (bo objawy wskazują, że któraś jest przepalona) a nie cuduj na początek z komputerem.
  • Poziom 39  
    Mało tego, w kostce masz ponumerowane przewody.
  • Poziom 8  
    Świece sprawdziłem metodą z żarówka, niby wszystko ok. Dlatego chciałem szukać dalej.
  • Poziom 42  
    W mercedesie często pojawia się usterka "zwartej" świecy, więc metoda na żarówkę......
    Trzeba sprawdzić porządnie świece, czasami przepala się pewien element w przekaźniku...
  • Poziom 39  
    Czekaj, najpierw niech świeczki ogarnie, a potem dalej.
  • Poziom 8  
    Czyli sprawdzić omomierzem czy amperomierzem? Wolałbym bez potrzeby nie wykręcać świec.
  • Poziom 42  
    Wystarczy mieć doświadczenie i normalnym przewodem można, jak jest dobra to iskrzenie "normalne" a jak zwarcie to sam zobaczysz...
  • Spec od Mercedesów
    Omomierzem nie polecam - świeca ma tak mały opór, że często kable miernika mają porównywalny - tak więc zwarcie ciężko w ten sposób sprawdzić.