Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Genius SW-HF5.1 6000 - podłączenie do TV a dzwięk przestrzenny

omaszek 13 Sty 2014 14:47 3255 14
  • #1 13 Sty 2014 14:47
    omaszek
    Poziom 9  

Witam. Posiadam głośniki genius sw-hf5.1 6000 one są bardziej pod komputer. Ale chciałbym je podłączyć pod tv i czasem mieć głos 5.1 W tv mam podłączenie Digital Audio OUT. Teraz pytanie jak polecacie je podłączyć żeby był jednak ten dźwięk 5.1 podczas oglądania filmów? Szukam taniego i dobrego rozwiązania. Myślałem nad zakupem urządzenia:
    http://dx.com/p/5-1-channel-dts-ac-3-home-theater-audio-decoder-71817

Nada się to czy nie bardzo? Chciałbym żeby zmieściło się w kwocie 200-300zł wiem wiem nie dużo, ale mogę tyle aktualnie przeznaczyć

0 14
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2014 15:06
    elemen_th
    Poziom 29  

Urządzenie, które linkowałeś idealnie się do tego nadaje, tylko czymś takim uzyskasz dźwięk przestrzenny. Z drugiej strony za 500zł możesz kupić np. używany zestaw logitech z5400 z wbudowanymi dekoderami, zyskasz lepszy dźwięk a wiele więcej nie wydasz bo geniusy możesz sprzedać.

0
  • #3 13 Sty 2014 15:14
    omaszek
    Poziom 9  

Czyli co na prawdę nie będzie dźwięku 5.1??
    Oraz co sądzisz o:
    sound blaster extigy - czy to nada się i czy będzie oki??

0
  • #4 13 Sty 2014 15:16
    elemen_th
    Poziom 29  

omaszek napisał:
    Czyli co na prawdę nie będzie dźwięku 5.1??
    Czytaj ze zrozumieniem:
    elemen_th napisał:
    Urządzenie, które linkowałeś idealnie się do tego nadaje, tylko czymś takim uzyskasz dźwięk przestrzenny

Extigy się nada ale do komputera a nie do telewizora.

0
  • #5 13 Sty 2014 21:10
    omaszek
    Poziom 9  

Czyli jak w tv mam Digital Audio OUT, ta w tym dekoderze jest coaxial podpinam to będzie oki? Będzie działać?? oraz jaki kabel polecacie kupić w rozsądnej cenie

0
  • Pomocny post
    #6 13 Sty 2014 21:35
    Polon_us
    Poziom 40  

Jakiego rodzaju masz wyjście cyfrowe w telewizorze? Optyczne czy coaxial?

Musisz użyć kabla odpowiedniego do wyjścia w TV. Dekoder ma wejścia na obydwa rodzaje, także tu nie będzie problemu.
    Nie musisz szaleć z kablami, zwykły Toslink (optyczne) lub CINCH (coaxial) będą wystarczające.

0
  • #7 13 Sty 2014 21:47
    omaszek
    Poziom 9  

Mam takie: DIGITAL AUDIO OUT: wyjście koncentryczne
    wygląda na chinch

//Edit:
    Jeszcze jedno są dwa rodzaje podłączeń do tego dekodera 3xmini jack lub też na chinch. Które lepiej brać? Z głośników wychodzą chinch, ale mam przejściówki 2xchinch na minijack

0
  • Pomocny post
    #8 13 Sty 2014 22:06
    Polon_us
    Poziom 40  

Wygląda na to, że telewizor ma wyjście cyfrowe typu coaxial. Z tego wniosek, że można użyć zwykły kabel CINCH pomiędzy telewizorem i dekoderem.

omaszek napisał:
    Jeszcze jedno są dwa rodzaje podłączeń do tego dekodera 3xmini jack lub też na chinch. Które lepiej brać? Z głośników wychodzą chinch, ale mam przejściówki 2xchinch na minijack

W mojej opinii, o ile to możliwe, lepiej obyć się bez zbędnych, w tym przypadku, przejściówek. Kabli i tak będzie dosyć. Także sugerowałbym wersję z wyjściami CINCH.

Jak dostaniesz ten dekoder, sprawdź ustawienia telewizora. Czasami konieczne jest uaktywnienie wyjścia cyfrowego telewizora.

0
  • #9 13 Sty 2014 22:11
    omaszek
    Poziom 9  

Oki, na dniach zamówię go zobaczę jak będzie spisywał się. Jeszcze jedno spytam tutaj żeby nie zaśmiecać, jaki kabel 2,5 polecacie kupić do głośników bo aktualnie mam te fabryczne.

0
  • #10 13 Sty 2014 23:00
    elemen_th
    Poziom 29  

Do tych głośników kup jakiekolwiek beztlenowe z 0,75 - 1mm2 i będzie dobrze.

0
  • #11 14 Sty 2014 07:43
    omaszek
    Poziom 9  

Co sądzicie o tym amplitunerze i podłączeniu pod niego te głośniki co mam
    Pioneer VSX-323
    Opłaca się w niego inwestować czy kupić to co podałem z dx. Jak czasem będę chciał obejrzeć film z dźwiękiem 5.1

0
  • Pomocny post
    #12 14 Sty 2014 08:14
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, opłaca się, o ile kupisz do niego zestaw kolumn...

Kolumny z tego zestawu Genius mają po 20W mocy. Wzmacniacz VSX-323 ma moc 100W na kanał... Mam opisać dokładnie, co się stanie jak podłączysz te kolumny? :)
    Nie wnikam nawet w impedancję kolumn. Porównanie mocy jest wystarczające.

I nie wnikam nawet w koncept twego zestawu głośników, wbudowane wzmacniacze, potrzebny tylko sygnał sterujący. Którego ten wzmacniacz również nie zapewni.

0
  • #13 14 Sty 2014 08:16
    omaszek
    Poziom 9  

Czyli co brać ten dekoder dźwięku na cinch? I nic więcej z tego zestawu nie wyciągnę

0
  • #14 14 Sty 2014 08:34
    Polon_us
    Poziom 40  

Wg mnie tak, to optymalne rozwiązanie. Choć na twoim miejscu szukałbym lepszego miejsca zakupu. Np. Amazon angielski czy niemiecki. Ta strona dx wygląda niespecjalnie.

Także może znajdziesz lepsze ceny na ten sam wyrób, nie mówiąc już o pewności zakupu. I kto wie, może przesyłka będzie tańsza. Jeżeli ta strona DX jest poza Unią, to kupując na Amazon w Anglii/Niemczech unikniesz cła. A te urządzenia tam są, bo nie raz nie dwa sugerowałem kupno ich w takich przypadkach jak twój.

0
  • #15 14 Sty 2014 08:48
    omaszek
    Poziom 9  

Co do tego sklepu to już zamawiałem nie raz :), no one idą prosto z chin :) zaletą jest że wysyłka za free jest

//edit:
    Ale pewnie wezmę z amazon niemiecki, bo tak jak wspomniałeś jak doliczą jeszcze cło to nie będzie wtedy za ciekawy zakup jego

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo