Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 2002r 1,9TDI nie reaguje na gaz dopiero po drugim uruchomieniu

pigotka1983 13 Sty 2014 14:48 2616 6
  • #1 13 Sty 2014 14:48
    pigotka1983
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam passata B5 FL 2002 r. 1,9 TDI, automat. Od niedawna mam dziwny problem z moim autem. Otóż rano odpala bez najmniejszego problemu, zimny czy ciepły, nie ma to znaczenia. Po przejechaniu ok. 100 m i wyłączeniu silnika, po drugim uruchomieniu nie reaguje już na pedał gazu. Zdarzyło mi się to dosłownie 4x (więcej razy bałam się próbować :D), gdy musiałam zatrzymać się kawałek dalej od parkingu np. do bankomatu, czy kiosku. Jest to o tyle dziwne, że dzieje się to tylko po długim postoju nocnym, co więcej po drugim uruchomieniu silnik nierówno pracuje i mam wrażenie, że bardziej dymi. Nie świeci się żadna kontrolka ani nie pojawia się żaden komunikat, auto tylko się toczy jak zdejmę nogę z hamulca. Problem ustaje po przetoczeniu auta o kilka metrów lub ponownym jego uruchomieniu za n-tym razem. Ostatnio zajęło mi to 15 minut by auto wróciło do sprawności. Czytałam już wiele przypadków z forum, ale żaden nie pasuje do mojego. Może potencjometr, może brak styku, ale dlaczego tylko za drugim odpaleniem??? Proszę zatem o pomoc bardziej doświadczone towarzystwo :))

• #2 13 Sty 2014 14:51
    Pójdę boso
    Poziom 20  

Może czas udać się do mechanika? W ogóle kto normalny używa auta aby pojechać 100m?

• #3 13 Sty 2014 15:00
    pigotka1983
    Poziom 2  

dzięki... tyle to sama wiedziałam. I nie używam auta do przejechania 100m skoro go ponownie odpalam i chcę jechać dalej! Ale to już chyba za trudne żeby się domyśleć..ehhhhh

• #4 13 Sty 2014 15:37
    Pójdę boso
    Poziom 20  

To skoro sama wiesz to musi Ci to ktoś na forum jeszcze podpowiedzieć? Potem macie pretensje, że faceci się śmieją z kobiet... Co chcesz usłyszeć za poradę? Wymień w ciemno pół auta i nóż widelec trafisz na usterke.

Dodano po 2 [minuty]:

A i gratuluje 15 minutowego katowania rozrusznika. Normalnie jestem pod wrażeniem.

• #5 13 Sty 2014 21:13
    pasztetb5
    Poziom 8  

Szanowna pani, mamy zimę jako taką, ale temperatury są niskie auto zawsze o tej porze więcej dymi, takie anomalia. A z tym samochodem to raczej do mechanika bo po nocy raczej samo nie przejdzie.

• #6 13 Sty 2014 21:42
    T5
    Moderator Samochody

Klapa gasząca się zacina ;)

• #7 28 Wrz 2016 13:24
    pigotka1983
    Poziom 2  

Problem się sam rozwiązał. Nic nie naprawiałam a problem się już nie powtórzył. Cuda cuda....

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson