Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LTE internet - jaka szybkość?

13 Sty 2014 15:07 14136 29
  • Uczeń
    Wszędzie reklamują technologię LTE że to jest najszybszy dostęp do internetu na świecie. A ja mam takie pytanie ile wynosi konkretnie ściąganie i wysyłanie i ping w technologii LTE. Na stronie www nie moge tego znaleźć. No i nie można wyprać szybkości tak jak to jest w przypadku łacza wifi że jak więcej zapłacę miesięcznie to mi właczą wiecej.
    Jakie konkretnie ma parametry LTE z plusa, LTE z CP, LTE z T mobile.
    Ile ściągania, wysyłania i jaki ping bo to nie jest zależne od abonamentu?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 29  
    Wpisz sobie w youtube hasło lte plus czy tam lte cyfrowy polsat to zobaczysz jakie ludzie mają prędkości, jak dojdzie do 20Mb/s to będzie super.
  • Poziom 31  
    T-mobile nie ma LTE ma DC-HSPA+
    A LTE Plusa i CP to to samo te same nadajniki.

Teoretycznie możesz sobie sprawdzić na Google jakie mają parametry. A w praktyce jest to różnie wiec się nie wypowiadam bo ci miasto to inaczej.
  • Uczeń
    Ale ile max? Wg Google 1Gb/s czy 300Mb/s nie umiem tego rozszyfrować.
    Ale czy zwykłe połączenie przez USB pozwoli na taki transfer?

Tak sobie policzyłem jakby było 150Mb/s, to podczas padania speed testem za każdym razem by pobierało 100Mb, czyli 1/10 najniższego pakietu, mam rację?
  • Poziom 29  
    bnbnb napisał:
    Tak sobie policzyłem jakby było 150Mb/s, to podczas padania speed testem za każdym razem by pobierało 100Mb, czyli 1/10 najniższego pakietu, mam rację?
    Nic nie rozumiesz niestety. Pakiety są na ilość pobranych danych nie na prędkość, prędkość zawsze jest maksymalna jaka jest w danym momencie możliwa do uzyskania i jest to jak widać po testerach 20 do 30Mb/s.
  • flexghzflexghz
  • Uczeń
    Wiec tak się spytam po co komu taka duża prędkość jak są limity?
  • Poziom 29  
    Tak O, żeby się lepiej sprzedawał bo ma więcej cyferek a Ty jesteś jednym z tych, który się nabrał.
  • Poziom 31  
    T-mobile są wolne noce od limitów wiec nie wszystko to ściema. DC-HSPA+ osiąga u mnie w dzień 16/3Mbs w nocy 24/6Mbs.
  • Specjalista Sieci, Internet
    W internecie mobilnym w tym LTE podaje sie teoretyczne prędkości jaki można uzyskać. W LTE1800 sieci Mobyland, która świadczy swoje usługi Plusowi i CP jest to teoretycznie 150Mb/s. realne prędkości zależą od wielu czynników. Są to min. Dosył do BTś-a z którego korzystasz( światłowód, radiolinia), siły sygnału( zasięgu), obciążenia danego BTS-a i wreszcie modemu LTE, którego używasz. Na nowych BTS-ach do których doprowadzono światłowody w ich pobliżu przy nieobciążonym BTS-ie na modemach z obsługa LTE 150Mb/s na początku uzyskano nawet prędkości 100Mb/s. Z czasem przybyło użytkowników , wzrosło obciążenie i realne prędkości to 20-30Mb/s choć zdarzają się gorsze i lepsze rezultaty. U siebie na CP i E-3276 osiągam około 50Mb/s. Oprócz CP i Plusa technologii LTE1800 używa Play, w ich przypadku transfer dla taryf na kartę i niższych abonamentów jest ograniczony do 15Mb/s lub 30Mb/s dla wyższych taryf. Ostatnio LTE1800 wprowadza Orange i można spodziewać się prędkości zbliżonych do Play( sieć na pozwoleniu T-Mobile , wąskie pasmo).
  • Uczeń
    ale po co komu 20mb jak limity są i to małe?
  • Poziom 29  
    Bo to jest internet mobilny? Rozumiesz ideę mobilnego internetu?
  • Poziom 31  
    Moje miesięczne transfery kiedy dużo pobieram sięgają 600Gb a czasami i ponad 1TB (tak jest bynajmniej a fakturach) więc jakie małe? trzeba umieć korzystać z tego co się ma.
    W internecie mobilnym u większości operatorów limity obowiązują w dzień. W nocy jest darmowy lub płatny dostęp bez limitu pobierania danych. Szczegóły na stronach operatorów. W Plusie( nowe umowy) i CP limit nocny(godz. 1-7) jest darmowy i wynosi 50GB. Jeśli ktoś pobiera dużo to bierze LTE w Play( jeśli jest w zasięgu) i ssie do woli. Sam korzystam i nie narzekam. W tej chwili na pre-paidzie RedBull mam właściwie nielimitowany internet za free.
  • Poziom 32  
    U mnie Plus LTE działa tak średnio ok. 20Mb/s, czasem jest gorzej jak godziny szczytu - ok. 8-10Mb/s, a rano nie raz łapałem po ok. 60Mb/s.
    Internet mobilny nie jest do notorycznego pobierania plików. Ja np. bardzo mało pobieram (bo i po co jak nie mam potrzeby?) to jest w sam raz. A jak chcę coś większego - to w nocy, rano, albo jak mam dostęp do łącza bez limitów.

bnbnb napisał:

Wiec tak się spytam po co komu taka duża prędkość jak są limity?

Musisz zrozumieć, po co jest Internet mobilny. Choć podejrzewam, że będzie z tym ciężko....
  • Poziom 29  
    No to takie pytanie z cyklu "ile jest pięć", ciężko odpowiedzieć dobrze :)
  • Moderator - Sieci, Internet
    Tu masz moje osiągi na LTE - Link
  • Uczeń
    Ale 50gb na jedną nockę czy na miesiąc?
    Warto wziąść pakiet 1GB? Czy mając 1GB nie wystarczy parę speed testów i po limicie?

Dodano po 22 [sekundy]:

Warto wziąść pakiet 1GB? Czy mając 1GB nie wystarczy parę speed testów i po limicie?

Dodano po 11 [sekundy]:

Plus ma nocny limit 50GB na miesiąc. czy ty chcesz ssać filmy non stop, że chciałbyś pobrać 2 TB danych/ m-c. Tworzysz filmotekę dla potomnych, na czym to zapiszesz?( dyski kosztują). Sam mam pokaźna ilość filmów i w jakości HD zajmuje mi to kilka dysków twardych( ok. 10 TB). A wszystko pobrane z sieci na mobilnym internecie( HSPA i LTE). W jakim celu chcesz robić non stop speedtesty?
  • Poziom 32  
    matek451 napisał:
    W jakim celu chcesz robić non stop speedtesty?

Z nudów, albo chyba żeby łącze zapychać... Albo ...
    bnbnb napisał:
    Warto wziąść pakiet 1GB?

Nie warto. Czasem w telefonie więcej zużyjesz transferu.
    bnbnb napisał:

I pisz poprawnie jednostki!
    Na miesiąc.
  • Uczeń
    Ale te pakiety to są w GB czyli 1000MB czy 1024MB?

To po co są takie niskie pakiety? Ile czasu można maksymalnie pobierać aż 1GB poleci? Przy maksymalnej szybkości?
  • Poziom 29  
    bnbnb napisał:
    To po co są takie niskie pakiety?
    Żeby ludzie z nudów mogli zakładać posty na forum.

bnbnb napisał:
    Ile czasu można maksymalnie pobierać aż 1GB poleci? Przy maksymalnej szybkości?
    45 sekund.
  • Uczeń
    no o to mi chodzi po co dają lte i 1gb jak pare skund i po miesięcznym limicie

Znajomy ma LTE z plusa ale on nawet 0,1Mb niema a poniżej
    Jeśli wiedza znajomego jest na twoim poziomie to się nie dziwię, że ma takie transfery w Plusie. Poczytaj o limitach, prędkościach po ich wykorzystaniu-"lejkach" itd, itp. W necie jest mnóstwo na te tematy. Pakiety 1GB dają bo są na nie chętni, jest klient to ma ofertę. Nie wspomnę o marketingu typu "Internet LTE za 9,99 zł' a że 1GB to już inna sprawa. Gdzie ty żyjesz?
  • Uczeń
    ale on nawet tam nie ma nic powyzej gprs-a a niby lte powinien dzialac
    W internecie mobilnym zanim sie podpisze umowę trzeba wziąć na próbę i przetestować w swojej lokalizacji. W większości wypadków konieczna jest antena zewnętrzna na określone pasmo. zanim się go weźmie warto zajrzeć na fora internetowe. Broń Boże słuchać konsultantów w salonach, oni maja sprzedawać a nie doradzać. Na koniec trzeba jeszcze wszystko ustawić i korzystać. Bez wysiłku, wiedzy i dzięki radom konsultantów operatora ląduje się jak twój znajomy, czyli w czarnej ...
  • Uczeń
    No to prosze podaj mi co ma kupić aby miał tą antene? Bo jeśli dobrze czaje to tam nie może anteny przykręcic bo to modem pod usb. Zresztą co chwile musi się łaczyć z netem.
  • Poziom 29  
    bnbnb napisał:
    No to prosze podaj mi co ma kupić aby miał tą antene?
    Żeby mieć antenę trzeba kupić antenę, to aż takie proste.

Trudniejsze już jest wywróżenie jaki masz modem.

PS. Odnoszę wrażenie, że kupiłeś internet za 9,99 w dodatku mieszkasz na końcu świata i ledwo to działa a teraz szukasz w internecie nie wiadomo czego.
  • Poziom 10  
    Osobnik nieedukowalny ;)

Kolego - mam Orange hspa+ dc - nie jest to może LTE ale i tak mam osiągi rzędu 12-15 Mb/s więc nie jest źle. Co do pytania po co takie małe limity....
    Internet mobilny w telefonie nie służył do ściągania filmów Hd. Można było przejrzeć maile czy ważną stronę i do tego służył do niedawna. Odkąd technika poszła do przodu i wzrosły prędkości można pozwolić sobie na coś więcej niż krótka wizyta na WWW. Mam limit 50 Gb na miesiąc i darmowy internet w godzinach 00:00 - 8:00 (bez limitów). Można więc sobie coś ściągnąć. Ale mimo wszystko niskie limity typu 1 Gb oferowane są klientom mobilnym, którzy wykorzystują połączenie z internetem sporadycznie. A po co im do tego LTE? Może po to by strony wczytywały się szybciej niż przy GPRS...
    Do zakupu anteny potrzeba kilku informacji, jaka sieć, z jakiej technologii chce korzystać ? Jaki ma modem no i najważniejsze lokalizacja, w której chce go używać. Potem sprawdza się pobliskie BTS-y, na jakiej częstotliwości pracują. kupuje odpowiednią antenę, ustawia na wybrany BTS i już. Oczywiście jeszcze odpowiednie ustawienia w Mobile Partnerze od operatora. Test można zrobić bez anteny w pobliżu BTS-a biorąc internet na próbę( tygodniowe testy). Wybór pakietu zależnie od potrzeb, operatora w oparciu o mapy jego teoretycznego zasięgu, potwierdzone na btsearch.pl Proste ale wymaga minimum inteligencji i wysiłku.