Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 758 - przekaźnik grzałki się rozłącza

dkucheruk 13 Sty 2014 15:46 1731 2
 • #1 13 Sty 2014 15:46
  dkucheruk
  Poziom 2  

  Panowie,

  Poszukuje wsparcia w następującym temacie. Posiadam zmywarkę Whirlpool ADG 758. Zmywarka nie podgrzewa wody. Myślę, że problemem może być przekaźnik załączający grzałkę.

  Obserwowałem jego pracę: w trakcie programu w pewnym momencie przeskakuje załączając grzałkę ale za sekundę przeskakuje na pozycję wyjściową. Wtedy zmywarka trzykrotnie pika i tak jakby odnowa zaczyna daną część cyklu. Grzałka jest sprawna, bo jak mechanicznie załączam przekaźnik nie dając mu "odskoczyć" to woda robi się gorąca.

  Co może być nie tak?

  Pozdrawiam,

  0 2
 • #2 20 Sty 2014 05:03
  dariuszm65
  Poziom 15  

  Problemem nie jest przekaźnik tylko moduł .

  0
 • #3 20 Sty 2014 06:39
  januszx3
  Poziom 30  

  W celu dalszej diagnostyki uściślij co się kryje za Twoją informacją: " bo jak mechanicznie załączam przekaźnik nie dając mu "odskoczyć" to woda robi się gorąca."
  Mechaniczne załączenie przekaźnika to najczęściej rozumiane zwarcie zestyków (to oznaczałoby demontaż, zdjęcie plastykowej obudowy i mechaniczne,elektryczne zwarcie obwodu). Czy chodzi Ci, że zwierasz w obwodzie grzania punkty wyjściowe z przekaźnika.
  Dalej istnieje alternatywa niewłaściwego sygnału sterowania przekaźnika, jak sugerował kolega "dariuszm65 ", ale w obwodzie sterowania przekaźników stosuje się, równolegle z cewką przekaźnika ,diodę zwrotną. Sprawdzenie , czy nie jest przebita i robi zwarcie, stanowi istotny warunek dalszej diagnostyki.

  0