Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer 5002 wlmi - bledy odczytu danych w trakcie reinstalacji systemu

13 Sty 2014 17:40 1218 7
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich forumowiczów. Wszystkiego dobrego w nowym roku. Jesteście moim jedynym kołem ratunkowym. Po kolei, wiec tak niniejszy laptop: acer 5000 series z nasza naklejka 5002 wlmi działał do pewnego momentu. Córka poskarżyła się, że zaczął się wyłączać i teraz nic nie działa. Zasiadłem przed nim i stwierdziłem błąd systemu XP prof. Zgubił pliki startowe NTLDR wiec płytka cd i reanimacja naprawy systemu. W trakcie kopiowania plików spalił się zasilacz a ów laptop wylądował na półkę. Nigdy nie miał baterii, to znaczy dostaliśmy go bez. Dokupiłem zasilacz a próba dokończenia naprawy systemu skończyła się na błędzie podczas kopiowania plików z płyty CD. Pogrzebałem w półkach i znalazłem trzy takie CD z systemem z rożnego okresu i nagrywane na rożnych nagrywarkach. Miałem kilka przypadków instalowania XPeka z kilku płyt bo nagrywarce coś nie pasowało i podmieniałem płyty. W tym przypadku taki manewr nie działa. Owszem usunąłem partycje, założyłem na nowo a formatowanie NTFS zawiesiło się bo trwało wieki i mym oczom nie ukazał się nawet 1% procesu. Restart na twardo i wszystko od nowa tym razem z wyborem formatowania szybkiego. Poszło, doszedłem do punktu kopiowania plików z płyty CD : 1 próba 20% błąd odczytu pliku , kolejna próba ta sama płyta 60% i błąd. Już bez rozpisywania się próbowałem kilka razy i efekt żaden. To nie możliwe by dvd rom nie widział za każdym razem tych samych błędów na kilku płytach i to w innym miejscu za każdym razem. Dlaczego przy bootowaniu działa tylko system 2000 i XP a o Ubuntu można zapomnieć wiec testu pamięci nie dokonam.
    Przepraszam pisze korzystając z terminala BlackBerry proszę o pomoc.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    Problem czysto sprzętowy, diagnostyka komputera pozwoli ustalić przyczynę.
    Na pierwszy ogień idzie dysk twardy.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 13  
    Gdy bym miał stacje dyskietek do niego to zdiagnozował bym go od razu. Tyle że bootowanie obejmuje Windowsa 2000 i XP a linuxa już nie widzi.
  • Poziom 22  
    Tak jak kolega radzi, sprawdzić dysk twardy i pamięć ram.
    Po pierwsze jeśli nie bootuje ci linuksa, ściągnij nowe ubuntu i spróbuj wypalić je na nowej płycie (płyty pod wpływem UV niszczeją i napędowi coraz ciężej je odczytać)
    Jeśli pełny format zatrzymuje się, istnieje spore prawdopodobieństwo że dysk jest uszkodzony (co mogło by być powodem pierwotnego błędu systemu jak i problemów z kopiowaniem plików podczas instalacji).
  • Poziom 33  
    Ściągnij program MHDD i nagraj na płytę. Wyświetl SMART dysku, zrób zdjęcie i wstaw tutaj.
  • Poziom 13  
    ojej aż terminal się grzeje od odpowiedzi. A więc tak udało sie uruchomić Ubuntu. Dzięki niemu udało się odzyskać dane z drugiej partycji. Pomijając windows to czemu program partycjonujący z ubunciaka ma problem. Wybrałem opcje całkowitej kasacji dysku i .... dvdrom po jakimś czasie wyłącza się co jest normalne wentylator cichnie i staje a od dysku słychać tylko rytmiczne "cykanie" jak z mechanicznego zegarka co 2-3 sekundy. pasek postępu jest w miejscu od 25 minut. Szukam programu copodał elessar87 a wyniki podam na forum

Dodano po 26 [minuty]:

szkoda gadać - błąd ładowania systemu operacyjnego
    szukam innych wersji może coś to da

Dodano po 21 [minuty]:

mecze dalej instalacje XPka usunołem partycje założyłem na nowo 1 po całości i kazałem formatować. Dysk kręci nie nagrzewa się tylko to cykanie zobaczymy co wyniknie
  • Poziom 33  
    Nie jestem pewien czy to działanie jest celowe... Jeśli dysk jest uszkodzony to instalowanie systemu, nawet zakończone sukcesem, nie ma większego sensu bo pracować na nim i tak pewnie się nie da.
  • Poziom 13  
    celowo jak naj bardziej ale po 1.5h odpuściłem. Dzisiaj pożyczę inny hd to sprawdze. Lecz czas rozejrzeć się za "nowym" innym używanym laptopem bo w tego nie ma sensu dokładać. dziękuję za wsparcie i temat do zamknięcia