Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG R522 Nie włańcza się

13 Sty 2014 18:22 2301 11
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam laptopa SAMSUNG R522 laptop po upadku zbita matryca
    po podłączeniu ładowarki oświeci się led co pokazuje ze podpięta jest ładowarka

gdy wcisnę power oświeci się dioda power i oświeci się oświetlenie myszki na laptopie wentylator się nie kręci próbowałem podłączyć zewnętrzny monitor i czarny ekran też próbowałem na HDMI tez czarny ekran

stacja dysków DVD działa na załączonym laptopie po włożeniu dysku napęd działa normalnie

laptop reaguje na przycisk power gdy go na cisnę to diody po kilku sekundach zgasną świeci tylko wtedy dioda z ładowarki

( próbowałem ) rozkręciłem go wyjąłem wszystko i złożyłem z powrotem ale laptop zachowuje się tak samo myślałem ze podczas upadku się coś rozłączyło w środku

proszę o pomoc
  • Poziom 27  
    Do sprawdzenia płyta czy nie uległa uszkodzeniu mechanicznemu a następnie do sprawdzenia napięcia w układzie zasilania.
  • Poziom 7  
    Jeśli chodzi o mnie to ja się nie znam :-( nic tylko na złom :-( ( chyba ze ktoś napisze albo podeśle jakiś link jak to zrobić krok po kroku

???
  • Poziom 7  
    Czytałem to co na stronie jest tam interesujący punkt ( 8. Reaguje na włączenie, jednak nie wyświetla obrazu na ekranie LCD )

lecz niema tego punktu opisanego
  • Spec od komputerów
    Jeśli laptop po upadku na 99% uszkodzone połączenia pod układami BGA, ewentualnie same pady.
    Niestety sam nic nie zrobisz.
  • Poziom 7  
    Jakieś 30 min temu wziąłem suszarkę ( do włosów i podgrzałem całą pytę główną to po włączeniu laptop załączył się razem z wentylatorem )

ale nie sprawdzałem czy podał sygnał do wyjścia na monitor
  • Poziom 27  
    Tak jak pisał boro brak połączenia pod układem bga wymaga porządnego reflow w ostateczności reball.
  • Poziom 29  
    czarny244, czy w takiej sytuacji po zrobieniu reflow sprzęt jest naprawiony czy zdiagnozowany ?
    (pytanie nie jest retoryczne)
  • Poziom 27  
    maras2003 zdiagnozowane przyjacielu :D. Oczywiście to samo wygrzanie już dało odpowiedz wiec tak czy inaczej układ do wylutu i do sprawdzenia pady pod BGA.
  • Poziom 7  
    a może znacie państwo kogoś kto by spróbował ją naprawić

bo ja nie mam doświadczenia i sprzętu do takich zabiegów
  • Spec od komputerów
    Dicra napisał:
    a może znacie państwo kogoś kto by spróbował ją naprawić

bo ja nie mam doświadczenia i sprzętu do takich zabiegów

Zapraszam na PW.