Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzbudzająca się czujka ruchu (sama się włącza)

Jarek D. 13 Jan 2014 19:59 18987 7
Optex
    Jarek D.
    Level 11  
    Jedna czujka ruchu jest na zewnątrz budynku i włącza oświetlenie LED-owe (żarówki 230V). Myślałem, że może przyczyną są warunki jakie panują na zewnątrz. Ale druga czujka jest w wiatrołapie - też włącza oświetlenie LED, ale jest przed transformatorem, więc tak naprawdę włącza transformator. I ta wzbudza się np. w momencie gaszenia światła w innym pomieszczeniu :) Ale tylko gaszenie jarzeniówek daje taki efekt. Domyślam się, że w tym wypadku chodzi o jakieś zakłócenia w sieci. Tyle że na tę zewnętrzną jarzeniówki wpływu nie mają.
    W domu są jeszcze 3 inne czujki, ale ich wzbudzania się nie zauważyłem. Natomiast te dwie opisane mają tak od nowości.
    Proszę o pomoc.
  • Optex
    Pójdę boso
    Level 20  
    Zacznij od zmniejszenia czułości.
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Jarek D.
    Level 11  
    Regulacji czułości czego? Natężenia światła? To mi jakoś nie pasuje.

Tafo jest raczej na pewno elektroniczne. Muszę tam sam zajrzeć by mieć 100% pewność. Żarówki w domu-rozpędziłem się, to halogeny, a nie led. 7x20 W.

Kondensator jako filtr brzmi dobrze, nie wiedziałem tylko jaki i gdzie. Sprawdzę.

Dziękuję wszystkim.
    User removed account
    User removed account  
    Jarek D.
    Level 11  
    Kondensatory 100-300 nF nie pomagają niestety. W sklepie elektronicznym w moim mieście nie było gotowych filtrów LC.
    Zauważyłem, że zazwyczaj co drugie wyłączenie jarzeniówek powoduje wzbudzenie się czujki. Czasami częściej, ale nie rzadziej.

Transformator jest elektroniczny.
    Wzbudzająca się czujka ruchu (sama się włącza)
    User removed account
    User removed account