Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 6010p - efekt uszkodzonej matrycy

13 Sty 2014 20:01 966 4
  • Poziom 2  
    Witam was serdecznie :) , oraz przepraszam bo nie wiem czy dobrze temat dałem ale przechodzę do rzeczy.

Mianowicie posiadam laptop hp 6010p - Wszystko w nim działa jak należy mam go dosyć długo i od pewnego czasu mam duży problem , mianowicie Matryca ;/ chodzi o to że według mnie matryca jest dobra lecz jak załączę laptopa to laptop się normalnie włącza lecz ekran jest taki jakby wylał się ekran , lecz jak wygnę ekran z obu stron równocześnie odpychając go to nagle działa , a jak puszczę to znów to samo , podejrzewam że jest to ta płytka z układem który znajduję się odrazu za matrycą . oczywiście matrycę otwarłem lecz nie wiem co tam może być nie tak ;/. Dałbym zdjęcia lecz nie wiem czy coś dadzą bo .
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Skoro po wygięciu wraca do normy to obstawiałbym taśmę bardziej niż matrycę lub ewentualnie gniazda/wtyczki matrycy.
  • Poziom 2  
    Znaczy powiem tak :D nie wiem czy dobrze mowie , lecz Taśmę te czarne :D jak dobrze mówię którą idzie odpiąć ruszałem i nic , nawet nie drgnie ekran , mi się zdaję że coś na tej płycie ( tam jest spory układ , lecz nie wiem co w nim może być źle ;/ i jak to sprawdzić . a wtyczki to co takiego ?
  • Poziom 2  
    WIem co jest nie tak już :D , paski na góże matrycy da się je naprawić ?
  • Poziom 16  
    Bardzo ogólnie powiedziane. Skoro nie taśma to może karta grafiki padła?? Matryca jak się psuje to raz i więcej nie zaświeci. :) Jedynie psująca się świetlówka matrycy powoduje gaszenie się matrycy ale u Ciebie to tak nie wygląda. Sprawdź kartę grafiki oraz poprostu końcówki taśm - wtyczki lub gniazdo na płycie głównej.