Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączy w uklad zegara fotorezystor by sterował natężeniem wyświetlaczy LED

gwiazdozbiór 13 Sty 2014 21:35 1836 4
  • #1 13 Sty 2014 21:35
    gwiazdozbiór
    Poziom 9  

Witam wszystkich

Mam prośbę dotyczącą układu elektronicznego w postaci zegara DCF 77.5 Khz - czyli sterowanego sygnałem radiowym o symbolu NE KZ301 (Dawna wersja NE 2004),a mianowicie chciałbym zapytać kogoś zorientowanego w tej dziedzinie , w którym miejscu w układzie elektronicznym - według zamieszczonego schematu mógłbym dołączyć (wpiąć) fotorezystor wraz z małym regulowanym rezystorem (do regulacji czułości zadziałania fotorezystora na padające światło) - i konkretnie jaki,o jakich parametrach, i gdzie dokładnie w jakie miejsce układu by mógł by mi automatycznie rozjaśniać wyświetlacz segmentów LED w zależności od natężenia oświetlenia.Czyli na zasadzie : im mniej światła by padało na fotorezystor (wieczorem lub w nocy),tym on więcej ściemniał by wyświetlacz cyfrowy .Natomiast np : w dzień słoneczny gdy światła padającego na niego było by znacznie więcej, on reagował by znacznym automatycznym rozjaśnianiem wyświetlacza cyfrowego LED.Wyświetlacz cyfrowy LED ma 18 mm wysokości.A napięcie zasilania całego układu wynosi : od 8 - 15V

• #2 14 Sty 2014 16:59
    Mareczny
    specjalista -automatyka bramowa

układ nie będzie działał,jak byś chciał bez zaprogramowania procesora, wzmocnienie prądu podawanego na bazy tranzystorów T4-T7 z procesora i sterowanie związanego z tym wyświetlacza poprzez fotorezystor musi być zaprogramowane na procesorze,układ obliczono na jak najmniejszy pobór prądu,by długo pracował i nie zużywał zbyt wiele energii.

• #3 14 Sty 2014 22:35
    gwiazdozbiór
    Poziom 9  

Dziękuję bardzo za informacje.Przynajmniej wiem że w tym wypadku nie da się nic konkretnie zdziałać co do podłączenia w uklad fotorezystora.

• #4 15 Sty 2014 06:28
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

gwiazdozbiór napisał:
    Dziękuję bardzo za informacje.Przynajmniej wiem że w tym wypadku nie da się nic konkretnie zdziałać co do podłączenia w uklad fotorezystora.

Czemu sie nie da? Emitery tranzystorów kluczujących cyframi zasilasz z zewnętrznego PWMa. Problem może być z częstotliwością owego PWM, jeśli będzie za mała/za duża dostaniesz efekt płynących cyfr...

• #5 16 Sty 2014 20:48
    gwiazdozbiór
    Poziom 9  

To dobrze by było jak by można było podlączyć fotorezystor w uklad wyświetlacza cyfrowego,z tym ,że ja niestety żeby to wykonać i podłączyć prawidłowo w odpowiednie miejsce w ukladzie,muszę mieć konkretne objaśnienia całego schematu z dokładnym krok po kroku opisem części.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo