Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik mikrofalowy w domku

Tomaszek 55 13 Sty 2014 21:49 2766 6
  • #1 13 Sty 2014 21:49
    Tomaszek 55
    Poziom 8  

Witam!
    Chciałbym uzyskać odpowiedź na następujące pytanie: czy mikrofalowy czujnik ruchu można zainstalować w pokoju? Na pytanie zredagowane w taki sposób jest oczywiście odpowiedź "Tak, można!" ale chodzi mi o coś innego. Otóż z tego pomieszczenia są dwa wyjścia. Jedno prowadzi na taras, a drugie do wnętrza domu. Mój pomysł polega na tym, żeby gasło niepotrzebne swiatło, gdy wychodzi sie na taras, i zapalało sie przy powrocie do pomieszczenia (włącznik światła jest usytuowany bliżej centrum domu). Natomiast chciałbym także, by w przypadku pobytu ludzi w tymże pokoju światło świeciło ciągle. Drugą kwestią jest jakieś skuteczne zaekranowanie czujki, aby nie miały wpływu na sterowanie czujką ruchy ludzi na górnej kondygnacji (jest to podwieszony sufit z NidaGipsu, a po drugiej stronie podłoga na legarach). No i nie chciałbym wydać majątku...

• #2 13 Sty 2014 22:01
    xury
    Poziom 38  

Zasadnicze pytanie to dlaczego ma być mikrofalowy, a nie PIR ?

• #3 14 Sty 2014 09:09
    Tomaszek 55
    Poziom 8  

Ze względów estetycznych. Skonstruowany przeze mnie żyrandol jest ze sklejki, w formie koła wiszącego kilka cm pod sufitem. Na obwodzie rozmieszczonych jest sześć nastawnych oczek z reflektorkami LED. Nie chciałbym żadnych wystających elementów typu czujka PIR, bo straci urok lewitującego talerza...

• Pomocny post
    #4 14 Sty 2014 10:07
    1044571
    Usunięty  
  • #5 14 Sty 2014 11:23
    Tomaszek 55
    Poziom 8  

No nie chciałbym aż takiej rewolucji... Po prostu myślałem o jakiejś prostej solucji, by ustrojstwo wykrywało obecność człowieka lub kilku... Jak Leonardo, zaczekam, aż ktoś skonstruuje potrzebne mi urządzenie...

• Pomocny post
    #6 14 Sty 2014 12:18
    1044571
    Usunięty  
  • #7 02 Wrz 2014 15:02
    Tomaszek 55
    Poziom 8  

Zrezygnowałem - za dużo przeróbek. Zainstalowałem podwójną linię czujników IR.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME