Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Galloper 98r 2.5td - brak świateł z tyłu , pali bezpieczniki

marniu 13 Sty 2014 21:54 5226 9
  • #1 13 Sty 2014 21:54
    marniu
    Poziom 25  

Witam
    pacjent Hyundai Galloper 98r 2.5 TD ,
    auto odpala jeżdzi ,
    problem jest z elektryką świateł ,z przodu działają światła mijania oraz drogowe
    postojowych brak pali od razu bezpiecznik
    kierunkowskaz działa tylko z prawej strony z lewej coś tam miga ale ledwo , po włączeniu przycisku od awaryjnych sytuacja jest taka sama ,
    z tyłu oprócz świateł cofania nie działa nic
    pali bezpiecznik TAIL LAMP 15A , przekażnik TAIL LAMP podstawiłem drugi nadal to samo
    tak samo bezpiecznik od stopu
    w aucie zamontowany jest alarm firmy krzak , oraz sterownik centralnego zamka również firmy krzak oba te gadżety raczej nie maja wpływ na brak świateł
    czy ktoś może mi podpowiedzieć bądż mnie nakierować gdzie szukać usterki
    auto stało miesiąc nie używane wcześniej problemów nie było
    czy jest opcja że przełamana jest wiązka pod autem i dlatego takie anomalie się dzieją !!!

potrzebował bym również opis bezpieczników których zdjęcia zamieszczam , odwdzięczę się punktami

pozdrawiam Mariusz

1 9
  • #2 14 Sty 2014 14:39
    piotrekwoj1
    Poziom 38  

światła są w klapie czy w karoserii

0
  • #3 14 Sty 2014 15:51
    marniu
    Poziom 25  

Światła są i tu i tu
    cofania i chyba przeciwmgielne w zderzaku a kierunki , stop i pozycja w karoserii

dziś zajrzę pod auto może coś więcej znajdę mam nadzieję

-1
  • #5 14 Sty 2014 16:33
    marniu
    Poziom 25  

Jest i hak , obejrzałem instalacje od haka nie ma przetarć zwarć

0
  • #6 14 Sty 2014 18:41
    piotrekwoj1
    Poziom 38  

Sprawdź przelotkę między klapą a karoserią, wyciągnij tą osłonę gumową i tam zobacz.

1
  • #7 14 Sty 2014 21:26
    marniu
    Poziom 25  

Znalazłem przyczynę, przynajmniej tak mi się wydaje. Nad tłumikiem jest wiązka ? peszel. Niestety okazało się, że mój tłumik ma przelot spory i spaliny dały się we znaki. Wiązka - peszel jest nadtopiona około 20 cm tak, że peszla nie widać a izolacja jest spalona na kamień.
    Potrzebowałbym jeszcze opis tych bezpieczników tak profilaktycznie.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

Dobra światła już działają , jutro jeszcze nowa instalka do haka
    popsuł mi się obrotomierz jeszcze panowie , w ogóle nie ma reakcji jakaś podpowiedż może
    potrzebuje jeszcze nr ori przekażników TAIL LAMP oraz HEAD LAMP
    , aktualnie od jakiegoś czasu mam od VW ale wiszą na przewodach niestety kiedyś tak ktoś zrobił a ja nie wnikałem , teraz po tej wiązce chciałbym jednak doprowadzić jego elektrykę do porządku między innymi chciałbym włożyć ori przekażniki , niestety na elce nic nie znalazłem na all również

pozdr

1
  • #8 22 Sty 2014 18:00
    marniu
    Poziom 25  

Skąd brany jest sygnał na obrotomierz , schematów znależć nie mogę

0
  • #9 22 Sty 2014 21:37
    kaśka94
    Poziom 2  

witam, nie wiem czy to dobry wątek ale mam małe problemy, gdzie znajdę bezpieczniki w huyndai galloper II 99r. 2,5TD ?
    oraz do czego służy ten ostatni wskaźnik w środkowej konsoli deski rozdzielczej?
    z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi

0
  • #10 22 Sty 2014 22:19
    marniu
    Poziom 25  

Witam
    mój jest z 98 , bezpieczniki mam z lewej strony deski taki mały plastyk podwadzisz i zdejmujesz , drugie są pod maską i są jeszcze nad pedałami gazu , hamulca jakieś

jakie problemy występują u ciebie ?

1