Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki 2.1 lub 2.0 do 300 zł

ptwardowski 21 Sty 2014 20:01 15513 59
    Anox1401
    Poziom 10  
    W komputroniku, na allegro, ale nie wiem czy je będę brał, muszę się tylko upewnić czy MC-SHF80U zaspokoją mnie jeżeli chodzi o bass, jak nie to MC-MHF60U.

A jak solo6c będą grać w moim pokoju i w takim rozstawie jak pisałem?

wrzucam układ pokoju, może pojawią się inne opcje:

Spoiler:
    ptwardowski
    Poziom 10  
    Chyba kolega sw81 się obraził ;) hmm ja w kwestii doboru głośników pod kątem akustyki nie pomogę. Nie bardzo się znam na tym.

Natomiast muszę nadmienić, że gruntownie przemyślałem porady kolegi sw81, porzesłuchałem też kilka zestawów 2.1 i 2.0 i stwierdzam, że faktycznie zestaw 2.0 jest tym czego potrzebuję. Zwróciliście mi uwagę na dudnienie i teraz słuchając 2.1 ciągle słyszę ten bas i jest to bardzo irytujące ;) dlatego na pewno kupię zestaw 2.0 a co do modelu to jeszcze się nie zdecydowałem ale będzie to modecom lub edifier ;)
    Eloop
    Poziom 12  
    Mam i mogę polecić do muzyki 2.0 Modecom MC-SHF56. Troszkę duże i trzeba wpierw pomiary poczynić na biurku :) Przyzwoity dźwięk za nieduże w sumie pieniądze.

Poprzednio miałem 2.1 Logitech X-230, które po przesiadce ze zwykłych małych pierdziawek 2.0 wydawały się ideałem, czyste brzmienie, głęboki bas. Basu było aż nadto, skręcałem go do minimum a i tak zdarzał się zbyt dudnieć. Góra z kolei szkliście czysta i zimna.

Po czasie dotarło do mnie, że między górnym pasmem a silnym basem jest przepaść. Ubogie średnie pasmo zabiera dużo tego co najważniejsze w muzyce. Po przesiadce na wspomniane 2.0 Modecom MC-SHF56 jest wszystko jak należy. Ciepły miły dźwięk, pełniejsze, wyrównane pasmo. Na prawdę warte swojej ceny. Drugie takie mam podpięte pod dekoder tv cyfrowej i dają radę (taka namiastka mini-kina domowego) :).
    ptwardowski
    Poziom 10  
    Myślę nad tymi:
    Edifier R1280T
    Modecom MC-SHF56U
    Edifier R1600T Plus
    MC-SHF80U

ten ostatni dużo droższy od reszty, a tak to prawie ta sama cena ;)

hmmm :)
    sw81
    Poziom 29  
    Nie, nie obraziłem się :D Jakoś umykał mi ten temat.

ptwardowski
    Niestety nie pomogę Ci w kwestii wyboru z tych czterech modeli- wybór należy do Ciebie. Co mogłem to już pomogłem jeżeli będziesz miał jakieś szczegółowe pytania to z chęcią odpowiem (jeśli będę w stanie). Zawsze jeżeli kupisz głośniki przez neta to masz 10 dni na zwrot. Jeszcze na koniec dodam że głośniki jak i słuchawki muszą się "wygrzać" żeby pokazać pełnie swoich możliwości.

Anox1401
    Solo 6c to najlepsze głośniki komputerowe w cenie 400zł. Szczerze powiedziawszy nie ma sensu kupować nic lepszego do komputera- jeżeli chcesz uzyskać lepszy dźwięk to zostaje tylko jedno rozwiązanie wzmacniasz+kolumny podstawkowe. Co do Twojego pokoju to "pokój jak pokój" jeżeli dobrze je rozstawisz powinno być ok. Należy pamiętać że do takich głośniczków niemalże podstawą jest dedykowana karta dźwiękowa. Dlatego jeżeli nie masz to możesz już zbierać pieniądze.
    Tipplerr
    Poziom 11  
    Jeżeli mogę coś jeszcze od siebie to posiadam od 2 lat głośniki 2.1 Microlab FC 330.
    Jak dla mnie świetnie grają, nic nie trzeszczy gdy głośność jest na maksa.
    Co do tego basu to można regulować i raczej sobie ustawisz jaki będziesz chciał. Nie powinieneś mieć z tym problemu.
    Są naprawdę głośne.
    Poza tym ich cena od tego czasu w ogóle się nie zmieniła. To też o czymś świadczy.
    Anox1401
    Poziom 10  
    Ostatnie pytanie: solo6(new) czy shf120u? :D
    ptwardowski
    Poziom 10  
    Właśnie zamówiłem MC-SHF80U za 375 zł.
    Jutro je odbieram. Więc wieczorem napiszę parę zdań. Może się nimi zadowolisz ;) bo z tego co widziałem 80U od 120U różnią się chyba tylko mocą ;P Potrzebujesz tak dużo mocy... ?

sw81 -> pomyślałem, że się obraziłeś bo radziłeś 2.0 a my dyskutowaliśmy o 2.1. w każdym razie dzięki za odpowiedź :)

wrzucę jutro kilka fotek :P
    Anox1401
    Poziom 10  
    120u mi dadzą więcej basu :D w razie czego dasz rade wrzucić filmik z kawałkami, które bym Ci wysłał? Albo chociaż "opowiedział" jak je słyszysz.
    sw81
    Poziom 29  
    yo,
    Na temat solo6 jeszcze nic nie wiem, pewnie już Rosjanie je przetestowali :D Trzeba poszukać w sieci.

Moc nie do końca decyduje o "brzmieniu basu" to zależy od wielu czynników. Aczkolwiek jakiś tam zapas mocy warto mieć zwłaszcza w dużym pokoju.
    ptwardowski
    Poziom 10  
    Sprawa została przesunięta na jutro. Może uda mi się jutro dostać za friko jakieś kolumny tonsila (chyba ze wzmacniaczem) od dziadka kolegi mojego znajomego, który robi porządki w domu. Jeśli dadzą radę to przy nich zostanę (Tonisl raczej rządzi). Jeśli nie, to odbiorę te modecomy, bo już ponoć czekają w sklepie.

Nagrywanie filmików, jak ktoś odtwarza muzykę wg. mnie jest kiepskim pomysłem. Bo dźwięk kilkukrotnie będzie zniekształcany, ale chętnie podzielę się swoimi wrażeniami typowego usera, będzie też u mnie na odsłuchu kolega od "ciężkiej" muzyki ;) więc jego opinię też mogę Ci przedstawić. Podaj tytuły piosenek ;)
    Anox1401
    Poziom 10  
    Chodziło mi raczej o ich prezentacje na żywo ale opinia mi wystarczy :D Trochę się tych piosenek uzbierało ale przynajmniej masz czym testować, oczywiście nie musisz wszystkich słuchać. I real foto jak je ustawisz też by fajnie było :D

http://www.youtube.com/watch?v=tK0yZLZSOn4
    http://www.youtube.com/watch?v=b9lnde0Rtyk
    http://www.youtube.com/watch?v=ooItLIk2rxA do 2min max
    http://www.youtube.com/watch?v=QKLoqLVXho4
    http://www.youtube.com/watch?v=VRC7WDltoCI&feature=youtu.be&t=2m18s
    http://www.youtube.com/watch?v=ieRSGWpK4Tk
    http://www.youtube.com/watch?v=zwPnvYiCVfA
    http://youtu.be/OwUVx1rAhFc?t=1m29s
    http://youtu.be/veIcyV3KIX8?t=3m20s
    ptwardowski
    Poziom 10  
    Hmm dostałem 2 głośniki:
    Unitra Tonsil ZGZ-10/8-S2
    8 Om
    10VA

z 1975 roku. w stanie dobrym wizualnie - nie uruchamiałem ich bo nie mam wzmacniacza. dwudrożne.

Warto kupić wzmacniacz czy brać te modecomy MC-SHF80U. ? :)
    proszę o opinie.
    Anox1401
    Poziom 10  
    Dalej nie wiem co wybrać, jedni chwalą solo6c, inni shf120u, ci co slyszeli shf120u mówią, że zagrają lepiej i że są porównywalne z R2600. Ciekawi mnie bass w solo6c i shf120u.
    Anox1401
    Poziom 10  
    Czytałem wszystko, pytałem wszystkich i jednak wezmę solo6c ale to dopiero 10.02, a Ty jak tam?
    ptwardowski
    Poziom 10  
    Hmm,

Na tym forum audio (jak poradził sw81) napisali mi, że jak kupię jakiś dobry wzmacniacz to ten zestaw z tonsilami pobije nawet solo7c czy Edifier R2600 2.0. niemniej jednak postanowiłem wziąć mc-shf-80U, szkoda mi kasy na coś droższego. Plan jest taki, że jak spodobają mi się te modecomy to sobie je zostawię a bratu dam tonsile (student jeszcze) dołoży sobie 100-200 na wzmaka i będzie miał dobry zestaw. Jeżeli mi się modecomy nie spodobają to mam 10 dni na zwrot i wtedy będę myślał... posprzątam bajzel za chwilę i wtedy porobię parę fot ;)

PS: może sam zastanów się nad jakimś starszym zestawem z allegro?
    Anox1401
    Poziom 10  
    Za wzmaka i kolumny wezmę się za jakieś 2-3 lata, kiedy będę miał porządną kwotę na to nie 500 zł ;) czekam na foty :D
    ptwardowski
    Poziom 10  
    na razie się wkurzam, bo z 1 głośnika nic nie słyszę :P walczę....
    sw81
    Poziom 29  
    Na wzmaka+ kolumny trzeba mieć minimum 1000zł i dużo czasu. Trochę zajmuje wyczekiwanie na jakąś okazje z allegro itp.
    ptwardowski
    Poziom 10  
    Już działa wszystko, jestem idiotą. Z tyłu jest niestandardowe rozmieszczenie wtyczek i podłączyłem Lewy i Prawy kanał dwukrotnie do lewego (bo były w poziomie obok siebie). A to dlatego, że robiłem montaż bokiem.

Pierwsze chwile z głośnikami nie napawały mnie optymizmem aczkolwiek dzisiaj już lepiej grają. Może jak się "wygrzeją będzie jeszcze lepiej", także napiszę konkrety koło poniedziałku. Na razie odtwarzam, wszystkie bardziej wymagające utwory i nie jest źle;) trzeba brać też pod uwagę to że nie mam karty dźwiękowej oraz muzyka jest odtwarzana głównie z YT.

Pobawię się jeszcze ustawieniami i equalizerem i coś więcej napiszę, na razie jestem zadowolony. W niedzielę wpadnie kolega "dźwiękowiec" i coś więcej napiszę.
    Niżej fotki.

Na stole cała zawartość kartonu. Brakuje na widoku kabla zasilającego - już podpiąłem.
    Anox1401
    Poziom 10  
    Fajnie wyglądają, pilot leciutki czy może bardziej solidny? Pamiętaj o moich utworach wyżej, no i pobaw się korektorami, bo podobno można coś więcej wycisnąć :)

@edit i jak tam głośniki?
    ptwardowski
    Poziom 10  
    Hmmm,

Pilot: wyważony w sam raz, świeci na niebiesko więc mi to nie przeszkadza nawet w nocy. Jest elegancki. Głośniki wizualnie są pierwszorzędne. Długo zastanawiałem się czy nie zmieniać ich na solo C 6. Porównałem parametry, radiator w modecomie jest większy, kabel łączący drugi głośnik jest 4 żyłowy (profeska) a w solo6c są zwykłe jacki albo czincze. Wydaje mi się, że to przemawia na korzyść modecoma. Pytanie jak brzmią te solo6c. Postaram się to sprawdzić. Póki co "rozgrzewam" moje głośniki. Dzisiaj w zasadzie dostały porządnego kopa i teraz wieczorem jak usiadłem to wydaje mi się, że brzmienie mają dużo lepsze niż na początku.

Jedyna rzecz jaka powstrzymuje mnie przed oficjalnym wyniesieniem modecoma na piedestał jest bass. Czasami jest ekstra a czasami go brakuje. Myślę że to kwestia rozgrzania (zmiękczenia membran i gumowego zawieszenia). Był u mnie kolega mający 2.1 (który słucha podobnej muzyki jak Twoja dużo D&B) i był zadowolony. Twierdzi, że głośniki są ekstra tylko troszkę basu brakuje. Także poczekaj do piątku, ja je jeszcze popieszczę i wtedy Ci napiszę jak brzmi Twoja muzyka ;) (czy nie ma niedostatków basu) jeżeli nadal Cię to interesuje. Wiesz, może warto zaufać Polskim inżynierom :P. Poczytaj trochę o membranach. W modecomach jest jakaś pleciona z polipropylenu albo kevlaru, w solo 6c tego nie ma, może to Cię przekona.
    Anox1401
    Poziom 10  
    Ja już dawno jestem zdecydowany :D tylko czekam na fundusze i przy okazji czym co mogę, wezmę shf120u (albo solo6c :D), wydaje mi się, że solo6c będą gorsze niż 80/120u. Tak pisali posiadacze tych modeli, basy podkręciłeś na maks? Myślę, że więcej basu niż w 120u nie dostane w tej cenie, poza 2.1 i R2600, na które już mi nie starczy. A solo6c mimo, że podobają mi się jeśli chodzi o wygląd to jednak nie zapewnił bym im dużo miejsca na bass-reflex z tyłu, a poza tym słucham z biurka, a shf80/120 lepiej grają z bliska niż solo.

Mam ból głowy, bo jednak uda mi się zagospodarować miejsce na solo6c ;/

@nvm, właśnie zamawiam shf120u, najwyżej się zwróci, 20zł więcej niż nowe solo6c

@już są :D są świetne, bas na 50%, wysokie 40% i gra miodzio, basu nie brakuje, nic nie dudni nie skrzypi nie BUCZY, tylko słychać lekki szum jak się przystawi mocno ucho, nie mogę się nacieszyć :D

tak to wygląda chwile po rozpakowaniu, jeszcze popracuję na ich ułożeniem, podniosę trochę prawą kolumnę, więc bez zbędnych komentarzy proszę :)

@no i koniec, głośnik wysoko-tonowy zaczął trzeszczeć, a następnie przestał działać, potem coś mocno strzeliło w głośnikach i przestał działać pilot i prawy głośnik, następnie już tylko buczą, lecą na gwarancje
    ptwardowski
    Poziom 10  
    Hi,
    Miałem ciężki tydzień i wesele więc pisałem sporadycznie. Strasznie mi przykro, że masz problem ze sprzętem. Chyba za krótko dałeś im się wygrzać...

Daj znać jak rozwija się sytuacja z serwisem Modecoma. Może się przydać taka wiedza ;) (oby nie!).
    Anox1401
    Poziom 10  
    Miały jakieś 45 minut. A z drugiej strony nigdzie nie ma nic o tym, po jakim czasie można je włączyć czy coś, skąd ktoś kompletnie nie w temacie ma to wiedzieć, ale jednak myślę, że 45 minut to wystarczająco.
    Anox1401
    Poziom 10  
    Dawno nikt tu nie pisał ale czuje się zobowiązany napisać, że Salurion nie robił żadnych problemów i po kilku dniach już miałem nowe głośniki, grają do teraz, ładnie się wygrzały i są po prostu super.