Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba S2430 - nie działa klawiatura, wyłącza się

13 Sty 2014 22:08 2355 16
  • Poziom 13  
    Witam

Mam problem ze swoją Toshibą Satellite a mianowicie laptop chodził bdb, wczoraj podczas uruchomienia systemu zaobserwowałem iż nie działa klawiatura, zarówno w Windowsie jak i biosie.
    Wziąłem więc klawiaturę USB w 100% działającą na innym komputerze, zdjąłem partycje z dysku, zainstalowałem od nowa Windowsa, z problemami, ponieważ nieraz i klawiatura USB również nie działała, pomagał w tym momencie restart komputera.

Po zainstalowaniu Windowsa nadal bez zmian, próbowałem więc zaktualizować bios pod Windowsem, przy ostatnim etapie komputer się wyłącza (zawsze w tym samym momencie)
    Podmieniłem więc klawiaturę z innego laptopa, lecz również bez rezultatu.
    Zaobserwowałem także dziwną rzecz, gdy klawiatura USB "niby" przestaje działać, piszę "niby" ponieważ zawsze działają na niej klawisze shift, alt, del.
    Próbowałem zerowania dysku w MHDD i również po zainstalowaniu Windowsa nie było zmian.
    W czym szukać przyczyny, czy może być to padnięty kontroler? Może jednak wirus w bios?
  • Poziom 14  
    Miałem podobny objaw, okazało się że zwierał jeden klawisz z klawiatury w laptopie, odłącz klawiaturę laptopa następnie pod klawiaturą usb sprawdź czy problem znikł.
  • Poziom 20  
    Sprawdzałeś pamięć czy nie ma błędów? czasami różne dziwne rzeczy się przez to dzieją
  • Poziom 13  
    A więc tak pamięć Ram sprawdzona, sprawna w 100%.
    Po odłączeniu klawiatury w laptopie nadal występuje problem z klawiaturą na usb

Chciałbym zresetować bios w tym laptopie, jednak po rozkręceniu na części pierwsze znalazłem baterię od biosu przylutowaną do płyty, w związku z tym jak zresetować bios do ustawień fabrycznych?

Dodano po 4 [godziny] 47 [minuty]:

Witam

Jednak winny prawdopodobnie jest kontroler klawiatury, podłączając klawiaturę na usb i włączeniu notatnika zaczęły same wyskakiwać litery i znaki tak jakby ktoś przyciskał przycisk na klawiaturze. Na 100% nie jest to wina klawiatury. Jakie oznaczenia ma ten kontroler i gdzie go szukać?
  • Spec od komputerów
    fistach30 napisał:

Chciałbym zresetować bios w tym laptopie, jednak po rozkręceniu na części pierwsze znalazłem baterię od biosu przylutowaną do płyty, w związku z tym jak zresetować bios do ustawień fabrycznych?

Wylutować.

fistach30 napisał:
    Na 100% nie jest to wina klawiatury. Jakie oznaczenia ma ten kontroler i gdzie go szukać?

Podaj oznaczenie płyty.
  • Poziom 13  
    Niestety laptopa już mam złożonego, więc nie wiem jakie są oznaczenia płyty.
  • Spec od komputerów
    fistach30 napisał:
    Niestety laptopa już mam złożonego, więc nie wiem jakie są oznaczenia płyty.

Nie wiem jakie jest oznaczenie KBC.
  • Poziom 13  
    Oznaczenie płyty z tego co doszukałem się w necie to K000002020
  • Spec od komputerów
    fistach30 napisał:
    Oznaczenie płyty z tego co doszukałem się w necie to K000002020

Mnie interesuje oznaczenie kodowe z laminatu C.....LA-.....REV....
  • Poziom 13  
    Jutro rozkręcę laptopa i podam to oznaczenie.
  • Poziom 13  
    Oznaczenia na płycie głównej BTS88 LA-1541 REV:1A
  • Poziom 13  
    Ponawiam temat, doszedłem do tego że klawiatura laptopa działa, jednak tylko gdy laptop jest zimny. Po kilku minutach od włączenia systemu występują problemy z klawiaturą. Gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 31  
    Robiłeś konserwację układu chłodzenia? zmiana past/termopadów? reset CMOS ,przeprogramowanie Biosu
  • Poziom 13  
    Nałożyłem nową pastę na procesor, wgrałem najnowszego biosa, co ciekawe od razu po ostatnim etapie update biosu komputer się wyłączył.
  • Poziom 31  
    Tzn. teraz się włącza?
  • Poziom 13  
    Reasumując:

Włączę laptopa, załaduje się Windows, czasami klawiatura chodzi ok, lecz po chwili albo przestaje w ogóle działać klawiatura, albo jakoś dziwnie działa, tzw nie można napisać żądanych znaków. Podczas aktualizacji biosu laptop po ostatnim etapie na szczęście od razu się wyłączył. Mam wrażenie że laptop wyłącza się w jakichś dziwnych momentach. Ostatnio wyłączył mi się gdy naciskałem klawiaturę całą dłonią.
  • Poziom 13  
    Zwarcie robił przedni Panel muzyczny, po wyczyszczeniu tego panelu wszystko wróciło do normy.