Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 55'' 3000-4000zł

dmTree 13 Sty 2014 22:43 1581 7
  • #1 13 Sty 2014 22:43
    dmTree
    Poziom 2  

Witam,

Proszę o poradę który telewizor 55'' wybrać. Poniżej odpowiedzi na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 5x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-8
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, gdy więcej osób też troche bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? głównie naprzeciw telewizora (okno), bardzo mało z boku (drzwi balkonowe)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? jeszcze nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wifi (aplikacje - youtube, tvn player, ipla, itp.)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja naziemna cyfrowa,
    10 .Jakie urządzenia? blueray, amplituner, kino domowe, czasem smartfon,
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 2-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej matowa - z uwagi na okno naprzeciw ekranu
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy,
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej tylko youtube, google earth, streetview
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? Sprawa drugorzędna
    17. Preferencje co do wielkości? 55''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? widoczne piksele, słabe kąty widzenia, smugi
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? obojętne, jeśli tak to raczej pasywne

Znalazłem kilka modeli w tym zakresie ceny. Co o nich sądzicie? Lub ewentualnie co innego byście polecali?

Thomson 55FU5663
    Thomson 58FU3563C
    Thomson 55FW6765
    Philips 55PFL4508K
    Philips 55PFL4908K
    Philips 55PFL4908H
    LG 55LA620S
    Samsung UE55F6400
    Samsung UE55F6470

Nie wiem za bardzo czym dokładnie rożnią się powyższe modele Philipsa i Thomsona i który ma matowy ekran (taką informację ciężko mi było znaleźć).

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

• #2 24 Lut 2014 20:07
    karo3003
    Poziom 11  

Widzę, że nikt Ci nie odpisał, może kupiłeś już telewizor? Zastanawiam się nad Philipsem 55PFL4908K, mam możliwość kupić za 3399zł z darmową dostawą ale niestety nie znalazłem o nim żadnych opinii... Czyżby to jakiś nieudany model?

• #3 25 Lut 2014 08:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 25 Lut 2014 11:06
    karo3003
    Poziom 11  

Kupiony, PHILIPS 55PFL4908K/12 jakby się ktoś pytał to jest to tv z funkcją smart, ma zainstalowany TVN Player i ipla i dodatkowo w zestawie są 4 pary okularów. Zobaczymy jak się będzie spisywał...

• #5 25 Lut 2014 13:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A to masz wersję z literą K.
    To super.
    Napisz kilka słów za parę dni jak się oswoisz z wielkością . I pamiętaj o dobrym bitrate .

• #6 25 Lut 2014 22:41
    karo3003
    Poziom 11  

jest jeszcze wbudowany tuner satelitarny dvbt-s ale nie wiem czy do czegoś się przyda, model bez niego był tylko 30zł tańszy więc zaryzykowałem...

• #8 26 Lut 2014 08:37
    karo3003
    Poziom 11  

Dopiero dzisiaj przyjedzie kurierem, obiecuję napisać co i jak :)

Telewizor dojechał cało :)

Nie miałem za dużo czasu żeby potestować co i jak ale...

- na początku miałem problem z przykręceniem podstawy bo jedna ze śrub mocujących wpadła pod obudowę co zmusiło mnie do odkręcenia całych pleców :) całe szczęście, że śruba była na magnesie od głośnika i nic nie uszkodziła

- porównując philipsa do mojego starego samsunga 40" sprzed kilku lat stwierdzam, że philips jest lichy w wykonaniu - wspomniane wyżej plecy z gorszego gatunku plastiku, wszystkie złącza (jest ich dużo mniej) nie są tak pewne jak w samsungu i trzeba wszystko wsuwać delikatnie (np. USB) aby czegoś nie uszkodzić

- nie wiem czy to kwestia ekranu głównego podczas włączania ale przy całkiem zgaszonym świetle ekran nie jest równo podświetlony, tylko ewidentnie na rogach jest jaśniej - po poruszaniu się po menu i przy oglądaniu filmu już tego nie widać

- 3d działa bardzo fajnie, bez zacięć, ostrość super - sprawdzane na filmach avatar i tron - oba odpalone z dysku przez usb - i tutaj bardzo mnie ucieszyło, że wspomniany dysk ruszył bo ani mój samsung ani sony bravia 46" nie miały wystarczająco "mocnego" usb

- odległość z jakiej oglądałem filmy 3d to około 250cm, efekt super, dla porównania zobaczyłem jak wygląda obraz z gorszego źródła na jakimś filmie avi - jest OK, dla mnie bardzo pozytywnie

- z racji, że mam w planach dokupić kino domowe to nie przejmowałem się jakością dźwięku z wbudowanych głośników ale nie ma się co oszukiwać - jest zwyczajna, słyszałem gorsze ale i w tym przypadku bez rewelacji

- funkcji smart TV nie miałem jak przetestować bo nie mam jeszcze internetu w mieszkaniu ale odpaliłem na chwilkę Wi-Fi poprzez hotspot z komórki i wszystko działało poprawnie (ipla, tvn player, pogoda, przeglądarka internetowa, itp.)

- a propos złącz, mamy do dyspozycji 2xUSB - dysponują dużą mocą i spokojnie udźwigną dysk twardy bez dodatkowego zasilacza - dla mnie rewelacja bo wspomniane wcześniej 2 inne telewizory wysiadały... złącze scart - nie zamierzam wykorzystywać :) chyba 2 hdmi (wydaje mi się, że 3 ale nie chcę kłamać)

- zakupiona bezprzewodowa klawiatura wraz z myszką HP z biedronki współpracuje z telewizorem bardzo ułatwiając przeglądanie stron i korzystanie z innych funkcji

- jak narazie jedyny minus jaki znalazłem to problem z odtwarzaniem filmów z dźwiękiem DTS - obraz jest ok ale fonii brak... dlatego kupiłem najtańsze kino domowe Blu-ray 3D PHILIPS HTB3560 które teoretycznie powinno załatwić sprawę :)

Ciąg dalszy jak znajdę czas :)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson