Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

agregat prądotwórczy do młota wyburzeniowego

kacor3 13 Jan 2014 23:43 1980 2
Bosch
    kacor3
    Level 2  
    Witam, na wstępie przepraszam jeśli coś w moim wpisie jest nie tak. Mam pytanie odnośnie mocy agregatu prądotwórczego niezbędnej do zasilania młota Bosch GSH 16-30. Moc znamionowa to 1750 W. Urządzenie używane jest do badania gruntu, co sprawia że młot działa pod dużym obciążeniem właściwie przez 1-2 minut, po czym następuje dłuższa przerwa w pracy. Obecnie posiadam agregat 3 fazowy i 1 fazowy
    o mocy nominalnej 5,9 kW co sprawia że na 1 fazie mam ok. 3,54 kW (młot działa ale w stosunku do zasilania z sieci jest dużo słabszy)
    Moje pytanie jest następujące: Agregatu o jakiej mocy powinienem szukać i czy na moje potrzeby wystarczy urządzenie mniej renomowanej firmy np:
    Pezal PGG8000E

Dziękuje za wszelkie informacje.
  • Bosch
    gimak
    Level 40  
    kacor3 wrote:
    Obecnie posiadam agregat 3 fazowy i 1 fazowy
    o mocy nominalnej 5,9 kW co sprawia że na 1 fazie mam ok. 3,54 kW (młot działa ale w stosunku do zasilania z sieci jest dużo słabszy)

Na trójfazowym sprawdziłbym jak mocno siada napięcie na tej fazie na której wisi młot, gdy pracuje pod dużym obciążeniem, bo mimo nadmiaru mocy, może mocno siadać z powodu mocno niesymetrycznego obciążenia faz.
    A jaka moc jest tego jednofazowego agregatu i jak ewentualnie na nim młot chodzi?
    kacor3
    Level 2  
    Agregat który podałem ma 6,5 kVa. Z tego co wyczytałem to przy młotach wyburzeniowych stosuje się zasadę 3x moc znamionowa. Nie wiem czy to prawda. Podobnie wychodzi mi z różnych kalkulatorów ze stron producentów agregatów. Nie miałem okazji podłączyć młota do mocniejszego agregatu 1 Fazowego, pracowałem jedynie na prądzie z sieci i różnica jest wyraźna. Być może źle się wyraziłem ale posiadam jeden agregat 230/400v z możliwości podłączenia jednej i trzech faz.

dziękuję za szybką odpowiedź, pozdrawiam.