Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel/Astra H - Jaki akumulator?

Didaskal 14 Sty 2014 00:49 2802 5
  • #1 14 Sty 2014 00:49
    Didaskal
    Poziom 7  

Witam. Proszę o pomoc gdyż poszukuję dobrego akumulatora za w miarę rozsądną cenę. Ostatni nie wytrzymał nawet okresu gwarancyjnego... Autko to Opel Astra H, silnik 2.0 Turbo. Nie mam zbyt dużo bajerów elektronicznych (niefabrycznych) w środku.

Przy okazji - ostatnio polecano mi jenoxy, coś ktoś może o nich powiedzieć?

0 5
  • #2 14 Sty 2014 01:00
    Darkdarkman
    Poziom 29  

Ujmę to tak - nigdy nie udało mi się wykończyć akumulatora samochodowego.
    Ani Centry, ani Akcela, ani Batermota. Wszystkie były przechodzone i wszystkie nie sprawiały problemów.
    Mając Vectrę B przez długi czas ignorowałem fakt posiadania w niej akumulatora o pojemności bliższej maluchowi czyli 44Ah.
    Batermota dobijałem z kolei pracą jako zasilanie przetwornicy na działkę.

Ergo - jeśli szybko poleciał ci aku - sprawdź instalację/ładowanie.

0
  • #3 15 Sty 2014 00:18
    Didaskal
    Poziom 7  

Masz rację, zaprowadzę je do mechanika, chociaż kurde, te auto nie ma jakiegoś wielkiego przebiegu... Żeby tak od razu alternator padał?
    No ale tak czy siak muszę wziąć jakiś nowy akumulator - co polecicie? No i co z tymi jenoxami bo okazuje się, że mam sklep z nimi obok mieszkania :) Nie musiałbym daleko biegać tylko trochę się boję bo marka mało znana. Ale z drugiej strony polskie :)

0
  • #4 15 Sty 2014 00:25
    Darkdarkman
    Poziom 29  

Jeśli instalacja jest sprawna, to w zasadzie ganz egal co kupisz.

Jenoxy sprzedawane pod marką własną, a nie produkcja dla marketów są całkiem przyzwoite.

0
  • #5 15 Sty 2014 22:26
    Bizon_nizinny
    Poziom 15  

Prawda, ja parę razy się sparzyłem w ostatnich latach na tych niby markowych, zagranicznych i po prostu już nie widzę sensu w przepłacaniu.

0
  • #6 16 Sty 2014 16:10
    corb
    Poziom 13  

W ASO 30% rabatu i 3lata gwarancji.

0