Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kursor myszki nieruchomieje, czasem się "odmraża", co robić?

14 Jan 2014 01:04 4833 6
  • Level 2  
    Mam Windowsa XP, myszkę Genius, ale zmiana driverów myszki nic nie dała, a nawet driver ściągnięty dla mojej myszki ze strony producenta spowodowało, że system zwariował!. To ponoć jakaś wada systemu przerwań, ograniczenie przyspieszenia sprzętowego monitora tylko trochę pomogła, system co pewien czas się i tak zawiesza... Wyraźnie zależy to od tego na co najedzie kursor myszki, czyli jakby jest to wada mikroprogramowania obsługi tego co widać w okienku, np. w WORDzie zdarza się to często, jakby program szedł w maliny, gdy jakby rozpoznawał miejsce takie, żeby coś wyświetlić na ekranie, ale nie potrafi tego zrobić... Gdy tylko kursor zamrozi się, to wtedy pomaga opcja obsługi myszki z pokazywaniem położenia kursora: gdy wcisnę CTRL, pokazują się kręgi i wtedy kursor się "uruchamia" ponownie, odzyskuję nad nim kontrolę - jakby to nowe przerwanie wyprowadzało program obsługi kursora z malin.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 13  
    Czy przypadkiem żaden proces nie obciąża komputera na tyle, że zajmuje jego moc obliczeniową na 100%?
    Ctrl+Alt+Delete -> Menadżer zadań -> Wydajność
    Na początku napisz jak to wygląda.
  • Level 2  
    Niestety nie,czasem mam tylko WORDa włączonego - i tak się "zamraża"...
    "Opisz":
    Po prostu: przesuwam kursor myszki po ekranie, a on nagle staje w miejscu i na ruchy myszką nie reaguje. Gdy stuknę kilka razy w klawisz CTRL (ujawnia położenie kursora) - pojawiają się kółka wokół kursora i on po chwili(2-5 sek) ożywa. Czasem zaś staje i nic go nie rusza. Najczęściej jest to centralnie na ekranie lub gdzieś po brzegach.
    Wtedy muszę kompa resetować...
    Komputer MaxData - kupiłem niedawno z Niemiec, pusty.
    Na początku tego zjawiska nie było. Po kilku miesiącach się to pojawiło, wydaje mi się, że po załadowaniu którejś kolejnej wersji poprawek do Windowsa, ale tego nie stwierdziłem na pewno.
  • Helpful post
    Level 13  
    Wygląda mi na to, że masz przestawione ustawienia myszy.

Wejdź w panel sterowania, następnie wejdź w zakładkę mysz, a następnie ustawienia myszy lub właściwości. Następnie opcje wskażnika. Pojawianie się wskaźnika po kliknięciu Ctrl, to typowy objaw zaznaczenia opcji "pokaż lokalizację wskaźnika po naciśnięciu klawisza Ctrl".
    Spróbuj poprzestawiać ustawienia myszy, aby wszystko wróciło do normy. Są to opcje bardzo intuicyjne i na pewno się w tym nie pogubisz.

Na przyszłość... nie pokazuj tu swoich humorów, gdy ktoś próbuje Ci pomóc, bo nikomu tu za to nie płacą, aby pomagać komuś, kto nie potrafi sobie poradzić z problemem. A to, że masz kompueter MaxData z Niemiec, to nie znaczy, że ta technologia wychodzi spod rąk inżynierów BMW. Twój komputer może mieć mało wydajną konfigurację sprzętową. Dlatego zapytałem o procent obciążenia procesora.

Napisz czy przestawienia ustawień myszy pomogły.
  • Level 2  
    W ustawieniach myszy zmieniłem tylko:
    1. W "Schemacie" było "Windows domyślny" - nie wiem skąd, ale ustawiłem na "brak" i to trochę pomogło, ale myszka się zatrzymywała - w czasie krótkiego testu nie zamroziła się na amen
    2. W ustawieniu szybkości myszki ustawiłem na maxa, przedtem było na pół gwizdka. Teraz kursor lata po ekranie jak szalony, ale się nie zamraża, nie zatrzymuje. Zobaczę jak będzie.

PS - na marginesie mam pytanie o to, co nazwałeś "humorami".
    Wiesz, przeczytałem moje pytanie 2 razy, ale nie znalazłem żadnego okazania negatywnych emocji- na pewno nie było moją intencją okazania jakichś "humorów". Sorry,jeśli tak coś odczułeś, ale byłbym wdzięczny, gdybyś mi wskazał to zdanie, czy słowa,które Ciebie ubodły, żebym wiedział na przyszłość czego się mam wystrzegać. Dzięki i jeszcze raz sorki, jeśli poczułeś się urażony.
  • Level 24  
    mcd_slb wrote:
    Mam Windowsa XP, myszkę Genius, ale zmiana driverów myszki nic nie dała, a nawet driver ściągnięty dla mojej myszki ze strony producenta spowodowało, że system zwariował!

Czyli wtedy było lepiej jak mniemam? Daj konfigurację sprzętową.
  • Level 2  
    Niestety nie. Gdy kursor myszki zaczął się "zamrażać" szukałem rozwiązania. Mój genialny pomysł, żeby ściągnąć driver od producenta myszy okazał się niewypałem - oryginalny driver POGORSZYŁ działanie kompa - w ogóle nie współpracował z systemem XP,kursor latał po ekranie jak chciał, włączały się i zamykały różne programy nie wiadomo skąd i jak. Ledwie to opanowałem!
    Potem ściągnąłem program sprawdzający zgodność driverów, ale nie pomógł, potem drugi - znalazł jeszcze 28 driverów starych, ale też nie pomogło. potem w ustawieniach ekranu wyłączyłem wspomaganie sprzętowe, co troszkę pomogło - zamrożenia stały się rzadsze, ale ciągle się zdarzały.
    Dopiero zmiana ustawień myszki - przy tych nowych driverach - pomogła. Teraz mam z powrotem ustawione pełne wspomaganie sprzętowe karty monitora, ale w ustawieniach myszy zmieniłem WSKAŹNIKI =>SCHEMAT na "brak" (było "Domyślny dla Windows - schemat systemu") i to pomogło trochę bardziej, ale nadal zdarzały się zamrożenia i konieczność resetu kompa. Na koniec w OPCJI WSKAŹNIKA=>RUCH ustawiłem na "szybko" - czyli suwak maksymalnie w prawo - i teraz jest nareszcie OK. Póki co myszka nie zamroziła się ani razu! Mankamentem tego rozwiązania jest szybki ruch kursora po ekranie, jest on mniej precyzyjny i trochę się trzeba nabiedzić, by trafić w punkt... Ale coś za coś.
    Dzięki za pomoc...