Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Tipo 1.4 - Żarząca się kontrolka ładowania.

14 Jan 2014 11:20 1494 4
  • Level 10  
    Otóż historia jest następująca: kupiłem auto z bardzo słabym akumulatorem, pojeździłem tak dwa dni po czym wymianiłem go na taki roczny w bdb stanie, uprzednio naładowanym do pełna, i po jakiejś połowie godziny stania na uruchomionym silniku zaczęło żarzyć sie "ładowanie" i tak jest do tej pory (10 dni) świeci się cały czas na pół mocy, opomierzyłem i tak: na wolnych mam 13,5 a tak około 2tyś obr/min mam 14,3v jeżdże normalnie tzn. nie mam potrzeby doładowywania prostownikiem. Dodam, że poprzedni akumulator miał 44ah a obecny to 50ah. Po dłuższym postoju jest tak że trzeba przygazować bo po odpaleniu świeci się "pełną mocą" ale tak było już wcześniej gdyż sprzedający o tym mi wspominał. Proszę o pomoc w tej sprawie.
  • Level 21  
    Sprawdziłeś chociaż naciągnięcie paska, ładowanie na alternatorze albo masę?
  • Level 21  
    Trzeba wymontować alternator
    - sprawdzić diody wzbudzenia
    - sprawdzić diody prostownicze
    - stan zużycia szczotek
    - pomierzyć uzwojenia stojana
    - pomierzyć uzwojenia wirnika.
    Czyli krótko mówiąc przeprowadzić diagnostykę alternatora.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżeli oczywiście zostały sprawdzone wcześniej wszystkie połączenia elektryczne i sprawdzony naciąg paska alternatora.
  • Level 10  
    tak jest, pasek nowy, wszystkie połączenia są na swoim miejscu i wyczyszczone jak się należy.

Dodano po 3 [minuty]:

Czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak to posprawdzać dokładnie? nie chcę oddawać komuś do zrobienia a śrubki kręcić umiem.