Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa do studni z kregow, ESPA Neptun? czy inna?

blackmesa47 14 Sty 2014 11:44 2442 1
  • #1 14 Sty 2014 11:44
    blackmesa47
    Poziom 8  

Witam,
    prosze o pomoc w doborze pompy do studni kopanej z kregow, srednica 90cm, lustro na 4,5m, glebokosc studni 11,5m. Pompa ma tloczyc wode ze studni do otwartego zbiornika ok. 12 kubikow.

Czy slyszal ktos opinie o firmie ESPA? wstepnie wybralem model Neptun FL 60.
    http://belsan.pl/oferta/pokaz/13

o Omnigenach slyszalem same negatywne opinie, a Grundfos troche drogi..
    ew. prosze o wskazanie innych producentow godnych uwagi.

***edycja
    Dziś właśnie zamówiłem pompę Idrogo M 40/08A, podzielę się później uwagami gdy już trochę popracuje.
    Mam za to inne pytanie, nigdzie nie potrafię znaleźć odp:
    Teraz będę potrzebował drugą pompę do tłoczenia z tego zbiornika do instalacji nawadniania, pośrednio przez hydrofor.

Jak na tle głębinowych wypadają pompy ssawne?
    - problemy z chłodzeniem
    - ograniczona głębokość zasysania, mniejsza niż tłoczenia
    - konieczna instalacja kontrolująca poziom cieczy po stronie zasysania
    - konieczność zalewania
    + łatwy dostęp do serwisowania
    + większa wydajność przy tym samym poborze energii (?)

Proszę o inne uwagi i dyskusję z moimi.

0 1
  • #2 13 Lut 2014 01:44
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Kupując pompy głębinowe do studni kopanej warto wybrać pompę posiadającą wymuszone chłodzenie silnika, gdyż wtedy odpada konieczność montażu rury osłonowej.
    Na rynku jest bardzo szeroka oferta takich pomp od tanich pomp Omnigeny jak Omnitron czy Omnitech poprzez dobre pompy jak pompa BHP czy AJ4 Plus po markowe wspomniane IDROGO firmy Ebara czy pompy Grundfos serii SPO.
    Ciekaw jestem jak długo bezawaryjnie będzie pracować u Ciebie Ebara. Tej klasy pompy powinny bezawaryjnie pracować około 15 lat (przynajmniej kiedyś taki był średni czas ich bezawaryjnej pracy).

1