Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch TCA 6709 Benvenu - woda leci tylko do szuflady

Ghost70 14 Sty 2014 11:51 3858 2
  • #1 14 Sty 2014 11:51
    Ghost70
    Poziom 8  

Witam serdecznie

Problem dotyczy ekspresu Bosch TCA 6709 Benvenuto B65. Był już poruszany kilka lat temu na elektroda.pl jednak został zamknięty ponieważ usterkę usunięto. W moim jednak przypadku występują identyczne objawy jednak musi to być inny rodzaj usterki, gdyż rozwiązanie w tamtym temacie nie przyniosło pozytywnych rezultatów.

Do rzeczy

W momencie wyboru funkcji "kawa" woda zamiast przepływać przez zaparzacz - leci do szuflady przez taki plastykowy biały zbiorniczek. Miejsce, z którego leci woda jest widoczne na dołączonych zdjęciach.
    Bosch TCA 6709 Benvenu - woda leci tylko do szuflady Bosch TCA 6709 Benvenu - woda leci tylko do szuflady
    W momencie wyboru pary wszystko jest OK i para leci dyszą do spieniania.
    W momencie wyboru wody gorącej część leci przez dyszę a część do szuflady przez ten zbiorniczek.

Wszystkie widoczne po rozebraniu przewody wodne (wizualnie) nie są zanieczyszczone. Żadnych widocznych osadów kamienia.
    Zespół zaparzający rozebrany na części i dokładnie odczyszczony - sitko, rurki, doprowadzenia - nic nie było zapchane.
    Dozownik ruchomy na froncie przez który powinna wypływać kawa - drożny i czysty (jego zapchanie było przyczyną usterki w tamtym zamkniętym temacie, u mnie wszystko w dozowniku czyste i drożne)

Nie wiem dlaczego ekspres nie parzy kawy, a woda leci tylko do szuflady. Oczywiście ekspres regularnie czyszczony i odkamieniany. Filtr wodny zmieniany.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

0 2
  • #2 22 Mar 2014 13:08
    lukandrel
    Poziom 11  

Witaj.
    Miałem ten sam problem jak u ciebie.
    U mnie uszkodzony był zawór wody, ten który jest napędzany takim kółkiem z dwoma zębami.
    Musisz go rozebrać i sprawdzić 2 uszczelki w jakim są stanie.
    U mnie były popękane i dlatego zawór nie trzymał ciśnienia i całą wodę wpuszczał do tacki.
    Koszt nowego zaworu to 65 zł w serwisie.
    Próbowałem także wymienić same uszczelki ale niestety nigdzie takich nie mogłem dostać.
    Mam nadzieję że u ciebie będzie to samo.
    Pamiętaj żeby później dobrze ustawić to koło z zębami w przeciwnym wypadku dalej nie będzie ci puszczał wody przez dysze.

0
  • #3 13 Sie 2016 14:36
    bodzio38
    Poziom 13  

Mam podobny problem z tym że następuje już przy zalewaniu układu wodą. Leci tez do tacki z tego samego kanaliku. Zawór wyboru funkcji drożny i przeczyszczony. Zawór drenażowy o którym piszesz też wyczyszczony ale nie mogłem dostać się do uszczelki która jest głęboko (są dwie czy jedna?). Możesz napisać dokładnie jak ma być założone białe kółko przesuwające zawór drenażowy bo nie mam do końca pewności.

0