Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson p50 - dziwne kolory podczas druku

IceCS 14 Jan 2014 12:54 1797 1
    IceCS
    Level 2  
    Witam serdecznie.

Kupiłem używaną drukarkę Epson p50 z systemem CISS. W momencie zakupu była ona nieużywana przez około 2-3 tygodnie, jednak pierwsze testowe druki jakie wykonałem były zadowalające - co prawda pojawiły się cienkie paski, jednak byłem pewien ,że wyrównanie głowicy pomoże. Niestety, zarówno czyszczenie dysz jak i wyrównanie głowic za każdym kolejnym razem przynosiło odwrotny skutek, gdyż było coraz gorzej. Na ten moment w zasadzie tylko odcienie cyjanu są w porządku. Problem jest z obiema magentami oraz kolorem czarnym. Magenty zwykle nie drukują się wcale, zamiast żółtego często pojawia się kolor zielony, natomiast czarny zazwyczaj pojawia się w szarawym odcieniu i z okropnymi paskami (które widać na załączniku). Dzieje się tak niezależnie od ustawień kolorów oraz papieru. Co prawda są to zamienniki, a nie oryginalne tusze, jednak wcześniej nie było z nimi problemów - sam widziałem jak sprzedający na nich drukował i wszystko było w porządku.
    Więc co się mogło stać i jak temu zaradzić?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, bo boję się, że mogłem wyrzucić pieniądze w błoto...

Pozdrawiam,
    Michał.

Epson p50 - dziwne kolory podczas druku
    IceCS
    Level 2  
    problem rozwiązany. jakby ktoś kiedyś miał podobny problem, to w moim przypadku wystarczyło odpowietrzenie.

pozdrawiam!