Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson p50 - dziwne kolory podczas druku

14 Jan 2014 12:54 1680 1
  • Level 2  
    Witam serdecznie.

Kupiłem używaną drukarkę Epson p50 z systemem CISS. W momencie zakupu była ona nieużywana przez około 2-3 tygodnie, jednak pierwsze testowe druki jakie wykonałem były zadowalające - co prawda pojawiły się cienkie paski, jednak byłem pewien ,że wyrównanie głowicy pomoże. Niestety, zarówno czyszczenie dysz jak i wyrównanie głowic za każdym kolejnym razem przynosiło odwrotny skutek, gdyż było coraz gorzej. Na ten moment w zasadzie tylko odcienie cyjanu są w porządku. Problem jest z obiema magentami oraz kolorem czarnym. Magenty zwykle nie drukują się wcale, zamiast żółtego często pojawia się kolor zielony, natomiast czarny zazwyczaj pojawia się w szarawym odcieniu i z okropnymi paskami (które widać na załączniku). Dzieje się tak niezależnie od ustawień kolorów oraz papieru. Co prawda są to zamienniki, a nie oryginalne tusze, jednak wcześniej nie było z nimi problemów - sam widziałem jak sprzedający na nich drukował i wszystko było w porządku.
    Więc co się mogło stać i jak temu zaradzić?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, bo boję się, że mogłem wyrzucić pieniądze w błoto...

Pozdrawiam,
    Michał.

Epson p50 - dziwne kolory podczas druku
  • Level 2  
    problem rozwiązany. jakby ktoś kiedyś miał podobny problem, to w moim przypadku wystarczyło odpowietrzenie.

pozdrawiam!