Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Windows 7] Odmowa dostępu do dysku c: - dość niestandardowo...

14 Sty 2014 15:51 9186 8
 • Poziom 17  
  Witam
  Sytuacja dość komiczna, kumpel znajomego (przyrodnia siostra żony brata...) przynosi mi komputer żebym na niego zerkną ponieważ nie jest w stanie wejść na partycje c:. "przyjmuję" zlecenie z myślą że będzie to prosta i szybka sprawa, ale nie... nie ma absolutnie dostępu do niczego na dysku c: nie da się nawet na pulpicie stworzy folderu. Zmiana uprawnień dostępu do dysku z poziomu administratora - nie da rady. Kiedy wchodzę w zakładkę zabezpieczenia jest komunikat o tym ze uprawnienia może zmieniać tylko administrator i przycisk "kontynuuj" po wciśnięciu którego dostaję komunikat o odmowie dostępu do dysku tak samo z zaawansowanymi.

  Co już próbowałem/znalazłem w internecie i nie zadziałało:
  - Zmiana uprawnień z poziomu administratora (jak wyżej),
  - Polecenie chkdsk c: /X
  - Polecenie Icacls
  - Zasady grupy i zabezpieczanie (wygląda na to ze wszytko jest tak ok)
  - takeown

  Dodatkowo dodam że system mówi ze dysk ma pojemność 0B i nie ma żadnego właściciela. Skanowanie avastem też nie znalazło nic podejrzanego.

  Aktualnie wykonuje image dysku programem Active@ Disk Image (o dziwo image wykonuje ale przeglądać dysku nie pozwolił o.O), jeżeli nic nie wymyślę to zainstaluje system i spróbuje przywrócić istotne pliki. Chyba że wymyślimy razem jakieś lepsze rozwiązanie bo mi się już pomysły kończą :)
 • Poziom 33  
  A jak jest w trybie awaryjnym ?
 • Poziom 17  
  Wszystko robiłem w trybie awaryjnym, administrator nie możne zrobić nic... nie sądziłem ze nie jest sobie w stanie sam nadać uprawnień a tu taka niespodzianka :)
 • Poziom 17  
  A no tak przepraszam zapomniałem. Windows 7 która wersja teraz nie powiem ponieważ robię to image ale na pewno coś wyżej niż Home ponieważ miałem dostęp do wszystkich przystawek w MMC. Laptop Lenovo ideapad Y580.

  Dodano po 40 [minuty]:

  Ja na razie lecę na uczelnię zerknę za jakieś 2h.
 • Poziom 17  
  Coś tam było jak zawsze ale usunąłem i nic to nie pomogło.
 • Poziom 40  
  Nie wiem czy pomoże cytuje za innym forum.
  Próbowałeś już z superadminem?
  Włączyć go, wejść na niego i z jego pozycji spróbować dodać prawa dostępu do dysku C: odpowiednim grupom i użytkownikom.

  Wchodzimy do: panel sterowania->narzędzia administracyjne->zarządzanie komputerem->z listy po lewej wybieramy "Użytkownicy i grupy lokalne" i "Użytkownicy" dalej klikamy dwukrotnie na użytkownika Administrator i gdy pojawi się okienko właściwości odznaczamy opcję "Konto jest wyłączone", po tym zabiegu można się wylogować i na ekranie logowania będzie już widoczny Administrator.
  To powyżej z tego wątku Link do wątku
 • Poziom 17  
  Superadministrator czyli po prostu administrator a nie zwykły użytkownik z prawami administracyjnymi. Tak robiłem to jest włączony i to od dawna i to mnie właśnie dziwi ze nawet nim nie potrafię nic wskórać.

  Dodano po 33 [minuty]:

  Już za późno, komputer trzeba w końcu oddać przeinstalowałem system. Zamykam temat dziękuje za chęci :)