Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ptd-124 - Błąd d02, pompka jakby nie działa

wsk92 14 Sty 2014 17:08 3936 13
  • #1 14 Sty 2014 17:08
    wsk92
    Poziom 2  

Witam otóż mam taki problem, gdy włączę byle jakie pranie wszystko idzie dobrze aż do czasu wypompowania wody, ale gdy węża dam na dół tak żeby woda sama leciała to leci nawet gdy pralka się napełnia. Nic nie jest zatkane, filtr sprawdzałem 10 razy. I moje pytanie, czy to może być spowodowane czym innym czy to na pewno pompka ? Czy możliwe ze inna usterka będzie miała podobne skutki? Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam

0 13
  • #3 14 Sty 2014 23:19
    falo22
    Poziom 25  

Najprawdopodobniej silnik pompy uszkodzony, ale zanim założysz nowy sprawdź moduł , czasami uszkadza sie triak na module .

0
  • #4 15 Sty 2014 10:58
    egon42
    Poziom 37  

Włącz wypompowywanie wody i jak program się zakończy (albo potrwa kilka minut) sprawdź czy silnik pompy jest ciepły jak jest ciepły to wymieniaj silnik pompy.

falo22 napisał:
    ale zanim założysz nowy sprawdź moduł
    To już prościej sprawdzić czy na silnik pompy przychodzi zasilanie 230V przemiennego bo nie każdy potrafi dobrze sprawdzić moduł i go nie uszkodzić.

0
  • #5 15 Sty 2014 15:56
    wsk92
    Poziom 2  

Wszystko już się wyjaśniło, kawałek materiału zatkał pompkę i nie dała rady kręcić, choć do tej pory nie wiem jak on się tam znalazł :) Dzięki za chęci, temat można zamknąć.

1
  • #6 27 Sie 2014 12:05
    Marcel77
    Poziom 10  

Witam

Mam niestety podobny problem z tą pralką.
    Wyskakuje błąd d02. W środku pozostaje niewypompowana woda.
    Słychać jakby coś się przełączało, jakby jakiś stycznik i koniec, wyskakuje błąd.
    Filtr czysty.
    Rozebrałem pralkę, wykręciłem pompkę. W środku czysta.
    Po podłączeniu do 230V wirnik pracuje.
    Nie wiem co tu dalej robić. Jeśli to moduł elektroniki to niestety ale jest już niedostępny.
    Będe wdzięczny za jakieś sugestie.

0
  • #7 08 Wrz 2014 23:31
    Kubus1842
    Poziom 14  

Kolego jeszcze dla pewności sprawdź grzałkę, koledzy po fachu nie wyśmiewać proszę mojej porady gdyż, potrafią dziać się cuda przez grzałkę.

1
  • #8 09 Wrz 2014 22:19
    Marcel77
    Poziom 10  

Zmierzyłem i wyszło ok. 28.

0
  • #9 09 Wrz 2014 23:20
    Kubus1842
    Poziom 14  

to rezystancja, a upływność ?

Dodano po 4 [minuty]:

Napisz jeszcze Kolego jak pralka zachowuje się na: -normalnym praniu(czy wypuszcza w ogóle wodę, co się z nią dzieje) -samym wirowaniu -płukaniu z wirowaniem -spuście wody

0
  • #10 10 Wrz 2014 22:03
    Marcel77
    Poziom 10  

Upływność- niestety nie wiem jak zmierzyć, jestem amatorem w tej dziedzinie.

Pralka uruchamia się, pobiera wodę, kręci bębnem i błąd wyskakuje przy próbie usunięcia wody przed wirowaniem. Słychać jakby coś klikneło, przeskoczyło i koniec, błąd d02.

0
  • #11 10 Wrz 2014 22:34
    Kubus1842
    Poziom 14  

Upływność: jeden koniec do końcówki grzałki drugi do nakrętki mocującej grzałkę, lub do kabla podłączonego do grzałki (żółto-zielony).
    *** oczywiście jak pralka jest odłączona od prądu :D

i jeszcze odpowiedz kolego dokłądnie na pytanie zadane powyżej: "Napisz jeszcze Kolego jak pralka zachowuje się na: -normalnym praniu(czy wypuszcza w ogóle wodę, co się z nią dzieje) -samym wirowaniu -płukaniu z wirowaniem -spuście wody" chodzi mi o to jak nastawisz osobno wirowanie, osobno płukanie.

0
  • #12 12 Wrz 2014 11:59
    Marcel77
    Poziom 10  

Po ustawieniu na pomiar V prądu stałego i pokrętło na 200m pokazuje 2,3. O to chodziło ?

Pralka pracuje prawidłowo gdy pobiera wodę, kręci bebnem podczas prania (prawo, lewo, zatrzymuje się, w zależności od programu) a gdy ma wypompować wodę słychać klik i koniec, wyskakuje d02, woda zostaje w pralce.
    Można ją spuścić ręcznie poprzez położenie węża na podłodze.
    I po tym manewrze można pralkę włączyć ponownie, błąd znika. Ale program musi iść od początku i znowu pada przy próbie wypompowania wody.

0
  • #13 14 Wrz 2014 16:26
    Kubus1842
    Poziom 14  

Chwila chwila, sprawdził kolega pompę "na zewnątrz" trzeba wykręcić silnik pompy i sprawdzić go poza pralką? Silnik pompy, tzn zdjęcie masz na dole, musisz podłączyć go bezpośredni od prądu.
    Mastercook ptd-124 - Błąd d02, pompka jakby nie działa

1
  • #14 14 Wrz 2014 21:09
    Marcel77
    Poziom 10  

Tak, bezpośrednio podłączona do sieci kręci wirnikiem.

0