Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP nx8220 - Instalacja Windows XP

k750i 14 Sty 2014 18:24 966 2
  • #1 14 Sty 2014 18:24
    k750i
    Poziom 17  

Witam!
    Mam problem z instalacją windows xp na tym laptopie. Podczas uruchamia się wyskakiwało logo "zapraszamy" i bluescreen. nie sprawdzając czy w trybie awaryjnym również, zabrałem się za instalację czystego systemu.
    Pierwsze podejście z oryginalnej płyty windows xp home na wbudowanym napędzie.
    Laptop bootuje się normalnie, dochodzę do założenia partycji, zkładam, formatuję i zawsze podczas kopiowania plików wyskakuje, że nie może odczytać jakiegoś pliku i tutaj nie ma reguły jakiego- stwierdziłem uszkodzona płyta. Poszukałem w zasobach i znalazłem jakąs płytę z systemem i efekt ten sam, ściągnąłem z internetu obraz wypaliłem płytę i taki sam objaw -podczas kopiowania plików wyskakuje błąd podczas kopiowania. (obrazy ze zintegrowanymi sterownikami sata)
    Myślę- padnięty napęd- podłączyłem inny przez przelotkę usb i efekt identyczny- bootuje się, zakładam partycję i błąd podczas kopiowania plików.

No to podejrzenie padło na dysk- zeskanowałem powierzchnie dysku MHDD żadnego bad sector nie znalazło, użyłem komendy erase i sformatowałem cały dysk. Pewny swego zacząłem instalację i efekt identyczny,

łącznie testowane były 4 napędy, 6 różnych płyt świeżo wypalonych, oraz innych pewnych- efekt ten sam, na jednej konfiguracji nagrywarka przez usb pierwszy lepszy system instalacja na innym laptopie bez zająknięcia przeszła.

Bios jest najnowszy z dostępnych na stronie.
    Próbowałem zrobić pendrive z usb i obrazem ale niestety laptop nie chciał wystartować.

w biosie nie ma opcji przełączenia trybu pracy dysku.

jakie jeszcze mogę możliwości spróbować?

Pozdrawiam:)

0 2
  • #2 14 Sty 2014 18:56
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Podepnij pod innego kompa i sprawdź smart dysku.

0
  • #3 14 Sty 2014 21:03
    k750i
    Poziom 17  

Podpiąłem do laptopa przez adapter ide-usb
    SMART
    HP nx8220 - Instalacja Windows XP

Pozdrawiam

0