Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odnaleśc algoryt na podstawie danych liczb???

29 Mar 2005 15:08 1314 10
  • Poziom 21  
    Witam.

Mam pytanie, czy istnieje możliwość odnalezienie jakim algorytmem jest "szyfrowany" zapis kilku cyfr??

Na przykład mam 5 cyfr 12051 i potem wychodzi mi 10 cyfr 1629082010.
    Mam program który to liczy na kompie ale chce go przenieść na komórki w java albo symbian. Ale programista który tworzył ten program mój znajomek nie chce sie pochwalic jak to liczy.

Czy istnieje mozliwośc znalezienia jak ten program to robi???

Pozdrawiam i dziekuje.
    p.s. mam nadzieje że dobry dział wybrałem.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Chyba najszybciej przez reverse engineering.
  • Poziom 21  
    A masz coś takiego???
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    matematycznie to zalezy jaki zastosowano algorytm
    albo jakis prosty bez zadnych wodotryskow wtedy jest to tylko kewstja odpowiedniej ilosci danych
    a jeszli ktos sie do tego przylozyl i nie daj boze slyszal cos kiedys o kryptografi to raczej nalezalo by sobie to darowac bo zupelnie prosty algorytm moze sie okazac "trudnym" starczy jakies dzielenie modulo i sie robi problem

Lepiej kolege bedzie spic i wyciagnac od niego te informacje

albo zastosowac sugestie z postu elektryka

jest jeszcze mozliwosc opracowania wlasnego szyfru co nie bedzie zupelnym problemem
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    sqnhead napisał:
    A masz coś takiego???
    Reverse engineering to technika a nie konkretny program, polega na odtworzeniu algorytmu na podstawie analizy i śledzenia kodu źródłowego.
  • Poziom 21  
    Czyli generalnie czeka mnie kupap roboty i nauki bo nigdy nie robilem czegos takiego.
  • Poziom 35  
    Generalnie do tego sa specjalne programy, ktore pozwalaja ci przegladac kod jak sie wykonuje i "zlapac" program w momencie, w ktorym przelicza kod podany na jakis tam kod...
    Od tego momentu musisz przesledzic jak on to robi i na tej podstawie odtworzyc algorytm.

Pytanie tylko po co to tobie jest?
  • Poziom 21  
    Hmm a jaki program uźyć macie jakiś taki???
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    jesli kolega to na pewno nie stosowal zadnych technik utrudniajacych sledzenie programu.

a oto co moze ci pomoc
    softice - niskopoziomowy debuger (rowniez ring0)
    olldbg - w zupelnosci wystarczajacy jesli nie debugujesz sterownikow i innych takich uprzywilejowanych rzeczy poza tym darmowy

w32dasm - prosty disasembler, dla prostych programow w zupelnosci wystarczajacy
    ida - potezne narzedzie (disasembler), niedawno zawierajace w sobie rowniez debuger

hiew - hexedytor, potrafiacy zmieniac opkody na rozkazy asma

kwestia jest jeszcze taka w czym to bylo pisane, zawsze mozesz powiesiec gdzies ten program i podac linkiem, moze cos da sie zrobic :D

greets
  • Poziom 13  
    powodzenia, choc jesli tego nie robiles wczesniej moze byc bardzo ciezko

jak pisalem, jakby co rzuc linkiem do programu.

greets
  • Poziom 21  
    Trzeba sie nauczyc, a linka dac niemoge niestety. Pozdro