Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips 42pfl5405h/12 - ustawienie kanałów

jaro1920 14 Sty 2014 21:22 3858 13
  • #1 14 Sty 2014 21:22
    jaro1920
    Poziom 8  

Mój telewizor odbiera analogowe jak i cyfrowe. Problem w tym, ze 'pierw' odtwarza analogowe potem cyfrowe, jak chce zmienić np. żeby na pierwszym kanale nie był sygnał analogowy, tylko cyfrowy, to się nie da, bo w ogóle mi nie wyszukuje cyfrowych kanałów, które mam wyszukane tylko, że kilkadziesiąt kanałów dalej, których nie da się przestawić. Myślałem, że nowe opgorwamowanie jakoś to samo ustawi, lub pozowli mi zmienić to. Da się w inny sposób to zmienić, czy po prostu będę musiał sobie spisać na których kanałach jaki mam kanał cyfrowy i nauczyć się na pamięć?

• #3 14 Sty 2014 21:29
    jaro1920
    Poziom 8  

Automatycznie znajduje , ręcznie jak biore wpisuję częstotliwość , od danego kanału nie znajduję żadnego nic. Co masz na myśli z tymi Muxami bo ja nie w temacie ?

• #7 14 Sty 2014 22:04
    jaro1920
    Poziom 8  

Jak ustawiam wyszukiwarke cyfrową to nic mi nie znajduję 0 kanałów. w instalacjach kanałowych mam tylko 3 możliwości . tryb cyrfowy : odbiór tekstowy . analogowy : instalacja ręczna( ale to mnie nie interesuje) i Antena/Kabel DVD i tam mam wybór kabel antena . jak biore kabel to mam jeden kanał tylko , wszystko z anteny DVB-T musi lecieć

Dodano po 11 [minuty]:

Może był ktoś użytkownikiem tego telewizora i miał podobny problem ?

• #8 14 Sty 2014 22:22
    LeDy
    Poziom 43  

Coś mi się zdaje, że te Philipsy takie są właśnie "durne." Szuka tylko z automatu i jak przerwiesz szukanie to nie zapamięta tego co znalazł. Jedyne, jak wiesz gdzie i co jest, możesz go "oszukać" podczas szukania wyciągając w odpowiednim momencie antenę z TV. Tak te "geniusze" od Philipsa piszą oprogramowania.

• #9 15 Sty 2014 14:31
    jaro1920
    Poziom 8  

Innej możliwości nie ma? :|

• #10 16 Sty 2014 08:55
    jaro1920
    Poziom 8  

więc nikomu nie polecam Philipsa.

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!
    Jak rozpoczynamy zdania?

• #11 16 Sty 2014 21:35
    jaro1920
    Poziom 8  

Da się . Znalazłem rozwiązanie problemu . Podaje instrukcję .
    wchodzimy do
    MENU
    Konfiguracja
    Wyszukaj kanały
    Zainstaluj ponownie kanały
    OK
    Wybieramy .:Finlandia, Francja lub Niemcy - wybór ten odblokuje przewodnik EPG
    OK
    Antena (DVB-T)
    OK
    Wyszukujemy. ;)

• #12 17 Sty 2014 09:07
    LeDy
    Poziom 43  

jaro1920 napisał:
    Da się . Znalazłem rozwiązanie problemu . Podaje instrukcję .
    wchodzimy do
    MENU
    Konfiguracja
    Wyszukaj kanały
    Zainstaluj ponownie kanały
    OK
    Wybieramy .:Finlandia, Francja lub Niemcy - wybór ten odblokuje przewodnik EPG
    OK
    Antena (DVB-T)
    OK
    Wyszukujemy. ;)

A gdzie ty napisałeś, że chcesz tylko cyfrowe?
    Cytat:
    Mój telewizor odbiera analogowe jak i cyfrowe. Problem w tym, ze 'pierw' odtwarza analogowe potem cyfrowe, jak chce zmienić np. żeby na pierwszym kanale nie był sygnał analogowy, tylko cyfrowy,

Trzeba zadać właściwie pytanie. Oczywiście kolejność na liście można zmieniać.

• #13 17 Sty 2014 09:53
    jaro1920
    Poziom 8  

Racja zależało mi głównie na tym , żeby pierw były cyfrowe a potem analogowe , ponieważ mnie tłumaczono , że jak nadają analog i cyfrę , to muszę odbierać to i to nie mogę sobie wybrać . Ja znalazłem sposób na to , że da się przestawić kanał gdzie chce a , że przy tym odbiera same cyfrowe to mnie nie przeszkadza a nawet lepiej :) Napisałem jak to zrobić , bo może ktoś ma podobny problem więc mu się przyda taka informacja ;)

LeDy napisał:
    [ Oczywiście kolejność na liście można zmieniać.

Jak wyszukiwałem w Polsce to się nie dało , bo nie znajdowało żadnego ;p

• #14 04 Kwi 2014 13:57
    ceardrath
    Poziom 9  

w 42plf3207h/12 w polsce da sie przestawic kolejnosc. klikasz [OK] na pilocie, [OPTIONS] tez na pilocie, i z listy [Ponowne uporz.], i przestawiamy kanaly w jakiej kolejnosci tylko chcemy. nie wiem czym sie roznia, ale moze i u cb sie uda.

ja natomiast mam inny problem z ktorym siebie nie potrafie poradzic (TV 42plf3207h/12) ani znalesc kogos kto mial podobny.
    przy wyszukiwaniu z automatu znajduje mi TYLKO analogowe. cyfrowe moge sobie znalesc recznie opcja [Cyfr.: test odbioru]. wpisujac czestotliwosc np. 570.00 MHz znajduje mi 10 cyfrowych (taka paczka) klikam zapisz i ogladam ALE do czasu wylaczenia TV (wylaczenie z pilota-to sie chyba nazywa stan czuwania). gdy odpale go znowu ogladam ktorys cyfrowy przez jakies 3sek. i przezuca mnie na 1 analogowy na liscie a cyfrowych juz nie ma na zadnej z list i musze od nowa reczne szukac. gdy wyszukam sobie np 2 paczki po 10 cyfrowych z listy zniknie tylko ta paczka z ktorej chce obejrzec jakis cyfrowy, druga zostaje ale tak samo jak pierwsza tylko do przelaczenia na kanal z tej 2. paczki. dodam ze kazda paczka (10 kanalow cyfrowych) ma powiedzmy 1 szyfrowacy i 1 brak sygnalu (czyli 8 moge ogladac). Wylaczone mam automatyczne aktualizacje. czy ktos spotkal sie z czyms takim badz mogl by mi cos poradzic? (rzut TV przez okno nie wchodzi w gre)

podpiety jest do kablowki Vectra.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME