Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 941MP - Uciążliwe migające pasy

kauek 14 Jan 2014 22:03 1875 1
    kauek
    Level 1  
    Witam. Posiadam monitor Samsung 941mp. Szukalem podobnych problemow na forum - ale nie znalazlem niczego z takimi paskami (glownie z kolorowymi)

Podobny problem już miałem kilka razy - jednak on po kilku dniach ustępował - tym razem nie.

Otóż na moim monitorze pojawią się (szare?) pionowe maski, nieraz one falują nieraz nie, wszystko też zależy też od kolory wyświetlania strony/gry/aplikacji. Na pulpicie np są one w kilku miejscach, a teraz gdy pisze ten post, mam w nich cały ekran.

Problem pewno ustąpi (średnio mam tak 5-6 razy na rok od jakiś 3 lat), jednak chciałbym się dowiedzieć dlaczego są one się pojawią.

Nie jest to wina kabla - podłączalem tym samym kablem inny monitor, telewizor. Dodatkowo paski są tez widoczne na innych źrodlach (telewizja, AV)

Zrobiłem zdjęcia
    Samsung 941MP - Uciążliwe migające pasy Samsung 941MP - Uciążliwe migające pasy Samsung 941MP - Uciążliwe migające pasy

Wrzucilem teżfilmiki na dropboxa - jest on w formacie mp4, w google chrome powinien on się wyświetlać bezpośrednio w przeglądarce.
    (usunelem http bo nie mam uprawnien ) dl.dropboxusercontent.com/u/65295533/CAM00182.mp4
    Wojtek44
    Level 27  
    Postaw go w innym miejscu w domu ( w innym pokoju, przy innej ścianie ) i wtedy sprawdź.
    Pewnie sąsiad 5-6 razy do roku włącza jakąś magiczną maszynę ;)