Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMILO PRO Pa 3553 - czarny ekran sygnał dźwiękowy biosu

14 Sty 2014 23:25 4482 14
  • Poziom 9  
    Witam. Szybkie pytanie. Laptop jak w temacie, po włączeniu dokonuje się rozruch tylko ekran czarny i sygnał dźwiękowy: jeden długi i dwa krótkie.
    Pytanie czy tradycyjny w tym modelu problem z grafiką czy może coś bardziej prozaicznego, choćby padnięta bateria CMOS.
    Szukałem ale nic podobnego (dźwięk) nie znalazłem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Bez diagnostyki płyty głównej nie jesteśmy w stanie znaleźć uszkodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    W zależności od wersji BIOS'u, te sygnały mogą wskazywać różne błędy.
    Jeśli nie potrafisz lub nie chcesz szukać, to spróbuj wyciągnąć RAM i sprawdzić czy błąd nadal występuje.
    Twój laptop może mieć jeden lub dwa moduły pamięci RAM. Tego nie wiem. Nie napisałeś.
    Najpierw wyciągnij jeden. Sprawdź czy się włącza. Potem drugi, sprawdź...
    Dlaczego RAM, bo prawdopodobnie jest najbardziej dostępny, pod klapką łatwą w demontażu.
    Spróbuj. Napisz czy pomogło. Jeśli nie, to napisz jaką masz płytę i jaki BIOS.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    alcest73 napisał:

Pytanie czy tradycyjny w tym modelu problem z grafiką

Prawdopodobnie lecz wymaga to potwierdzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    na 90% komunikat sygnalizuje problem z grafiką, sprawdź czy daje obraz na zewnętrznym monitorze
  • Poziom 9  
    Gremio86 - chce mi się szukać ale nie znalazłem nic na temat takiego sygnału dźwiękowego jaki występuje przy włączaniu mojego laptopa
    Pamięci sprawdziłem tak jak pisałeś ale bez zmian
    Płyty ani biosa nie znam napisz gdzie i jak szukać to sprawdzę i podam.
    Chciałem dodać, że wcześniej nie było żadnych niepokojących objawów tak jak często piszą tj. krzaczków, zawieszania się, blue screana itp.
    Po prostu przy odpalaniu już nie wstał, a wyłączył się wcześniej prawidłowo.
  • Poziom 9  
    Więc dzisiaj zastosowałem laptopkowi terapię wstrząsową. Kiedyś w jednym serwisie powiedziano mi, że czasami od wstrząsów (oczywiście w zależności od usterki) laptop może ponownie się uruchomić i być (do czasu OK).
    I tak też dzisiaj zrobiłem, wiem że może to głupie ale, delikatnie w granicach rozsądku "opukałem" go i po pierwszym włączeniu ruszył i zaczął ładować system ale w trakcie się wyłączył. I tak ze trzy razy. "Opukałem" go drugi raz i po tym uruchomił się i załadował system.
    Dlatego wiem że: (na podstawie Everestu):
    grafika ATI Mobility Radeon HD 3400 Series (zintegrowana)
    płyta główna : producent FUJITSU SIEMENS, nazwa P15, numer wersji 1C, numer seryjny 554H701021G83505F37KS1C
    bios Phoenix Technologies LTD V1.13
    W trakcie usterki zgodnie z jedną z sugestii podłączyłem go pod TV przez HDMI ale nie uzyskałem obrazu. Także jeszcze w trakcie usterki zauważyłem, że klawisze specjalne/funkcyjne cz jak one się tam fachowo nazywają działały a przynajmniej ten od załączania kamery ponieważ dioda sygnalizacyjna włączenia kamery odpowiednio zaświecała się i gasła.
    Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę o rady bo wiem, że to tylko połowiczne załatwienie sprawy i prędzej czy później będę musiał sam lub zostanę przymuszony przez kolejną awarię coś z tym zrobić.
    Proszę jeszcze o informację czy temperatura procesora obciążonego tylko programem Everest wynosząca 59 °C (138 °F) jest prawidłowa czy jest to już jakiś niepokojący sygnał.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Temperatura nie jest zła, ale pastę można by było wymienić. Skoro terapia wstrząsowa przyniosła jakieś skutki, to nasuwa się na myśl, że coś nie łączy. Powinieneś wykręcić płytę główną z obudowy i o ile masz pojęcie, po oględzinach płyty przebadaj okolice procka graficznego przebadaj tzw. zimne luty i most północny. Ale może być tak, że procek graficzny już się odkleił.. Wtedy płyta główna na kolana (bez układu chłodzącego) żelazko w rękę i grzejesz procesor graficzny 15min na max obrotach żelazko maksymalnie przy procku graf. niczego nie dotykając na układzie. Śmieszne ale prawdziwe, bo z życia wzięte. Pozdro!
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    gadi20 napisał:
    żelazko w rękę i grzejesz procesor graficzny 15min na max obrotach żela

O sposobie żelazkiem jeszcze nie słyszałem ,o ile chcesz dobić układ to dobry sposób bo nie masz kontroli nad temp. niestety bez przynajmniej dużego podgrzewacza i HotAira się nie obejdzie, niestety prawie wszyscy kombinują jak zaoszczędzić takimi szamańskimi sposobami a potem układ lub płyta do wymiany, układ można diagnostycznie podgrzać samym Hotem jak wstanie to do reballingu albo wymiana
  • Poziom 9  
    Witam. Dzisiaj włączyłem pierwszy raz laptopa po wczorajszym uruchomieniu i niestety to samo co na początku czyli czarny ekran i sygnał biosa.
    Nie wiem czy tak ma być przy awarii grafiki ale nie wyłączyłem od razu lapka i po chwili przy dalej czarnym ekranie usłyszałem dźwięki uruchomionego systemu ( charakterystyczna melodyjka).
    Chwilę tak pochodził, później "standardowe opukanie" i laptop znowu wystartował prawidłowo i można na nim działać.
    Pamiętam jak miałem uszkodzoną kartę grafiki przy stacjonarnym PC to wtedy był chyba jakiś pisk/beep i na tym koniec, żadnego uruchomienie systemu, "w tle awarii" przy czarnym monitorze, nie było.
    Rozebrać laptopa bym potrafił bo jednego już (starszego) sobie naprawiałem ale oczywiście prowadzony może nie za rączkę ale jednak przez "przewodniki" znalezione w internecie i nic nie zkaszaniłem. Niestety nie mam żadnego sprzętu aby wygrzać grafikę a i to z Waszych sugestii będzie tylko połowiczna "naprawa". a zabawa z topikiem, kulkami i sitami to już nie moja liga a przynajmniej nie mam na to czasu (praca albo opieka nad małą córką a wieczór na przysłowiowy ryj padam) a do tego trzeba czasu, miejsca i spokoju a i efekt nie pewny.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    slawmix1234 napisał:
    gadi20 napisał:
    żelazko w rękę i grzejesz procesor graficzny 15min na max obrotach żela

O sposobie żelazkiem jeszcze nie słyszałem ,o ile chcesz dobić układ to dobry sposób bo nie masz kontroli nad temp. niestety bez przynajmniej dużego podgrzewacza i HotAira się nie obejdzie, niestety prawie wszyscy kombinują jak zaoszczędzić takimi szamańskimi sposobami a potem układ lub płyta do wymiany, układ można diagnostycznie podgrzać samym Hotem jak wstanie to do reballingu albo wymiana

Może kolega nie wie, ale hot air ma większą temperaturę, i dużo jest przypadków zdmuchnięcia innych elementów z płyty głównej. A żelazko póki co nie wieje. :)
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    gadi20 napisał:
    Może kolega nie wie, ale hot air ma większą temperaturę, i dużo jest przypadków zdmuchnięcia innych elementów z płyty głównej. A żelazko póki co nie wieje

Trochę się tych układów nawymieniałem i reballingów zrobiłem więc mnie nieucz, a co do HotAira, podgrzewacza, stacji BGA to jakby kolega nie wiedział urządzenia posiadają precyzyjną cyfrową regulację temperatury a hot air posiada też regulację siły nadmuchu

Dla Autora to czy RAM dobrze włożony i sprawny, jaki stan dysku ? jeśli to OK to grafika do reballingu a najlepiej wymiana, reset CMOS robiłeś? jakie napięcie bateryjki ?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    [quote="slawmix1234"]
    gadi20 napisał:
    Może kolega nie wie, ale hot air ma większą temperaturę, i dużo jest przypadków zdmuchnięcia innych elementów z płyty głównej. A żelazko póki co nie wieje

Trochę się tych układów nawymieniałem i reballingów zrobiłem więc mnie nieucz, a co do HotAira, podgrzewacza, stacji BGA to jakby kolega nie wiedział urządzenia posiadają precyzyjną cyfrową regulację temperatury a hot air posiada też regulację siły nadmuchu

Sorki, jak nikogo nie uczę i nie podważam jego wiedzy. Wiedz, że każdego nie stać na stacje lutowniczą za kilka tysięcy. Żelazko :) zawsze lepszy przedmiot do podjęcia próby naprawy w domowych warunkach, niż grzanie opalarką lub wkładanie płyt do piekarnika. :)
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Spoko ja też nie mam stacji za kilka tysięcy, zmontowałem sobie taką na bazie podgrzewacza T8280 i do tego górny promiennik ze statywem i regulatorem temp.
    A co do grzania opalarką lub piekarnikiem to w ogóle bez komentarza po takich zabiegach z płyty robiona jest masakra
  • Poziom 9  
    Witam. Sprzęt ląduje do serwisu celem wykonania reballingu.
    Wszystkim bardzo dziękuję.
    Zamykam temat.