logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VLT Micro Drive - Falownik Danfoss VLT Micro Drive - hamowanie bez rampy, wybieg

JarGol 15 Sty 2014 09:38 2334 1
REKLAMA
  • #1 13178549
    JarGol
    Poziom 14  
    Witam,

    czy w falowniku jak w temacie da się zastosować hamowanie bez rampy (na wolnym wybiegu)? Jeżeli tak, to który parametr jest za to odpowiedzialny?

    Chodzi o to, aby uruchomienie hamulca, w który jest wyposażony silnik nie powodowało wzrostu napięcia na szynie DC (gdy jednocześnie falownik będzie chciał zatrzymać silnik zgodnie z ustawioną rampą).

    Dziękuję za informacje
    Pozdrawiam
    jargol
  • REKLAMA
  • #2 13189271
    bonanza
    Spec od Falowników
    5-1* Wejścia cyfrowe
    5-10 Zacisk 18. Wejście cyfrowe
    [0] Brak funkcji
    [1] Reset
    [2] Wybieg silnika, odwrócony

    Wygląda na to, że aby uzyskać swobodny wybieg silnika trzeba rozłączyć wejście cyfrowe zaprogramowane jako 18 (odłączyć od zacisku wspólnego +24V, sądząc po "odwrócony" oraz wg logiki działania urządzeń sterujących, można np. w obwód tego wejścia wpiąć jeszcze wyłącznik awaryjny). Podanie +24V umożliwi start falownika za pomocą innego wejścia zaprogramowanego jako 8 lub 9.
REKLAMA