Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

C - Program w C - zliczanie s堯w

15 Jan 2014 11:17 3030 5
  • Level 9  
    Mam takie o to zadanie:

Zad. Napisz w jezyku C program, kt鏎y:
    1. Czyta standardowe wejscie i wyodrebnia w nim s這wa, przy czym s這wo to
    ciag liter.
    2. Zlicza ile razy kazde s這wo wystapi這 w standardowym wejsciu (wczesniej zamienia w s這wie ma貫 litery na wielkie).
    3. Drukuje zadana liczbe najczesciej wystepujacych s堯w wraz z informacja ile
    razy wystapi造 (jesli nie podano jako parametr uruchomienia programu zadanej
    liczby, nalezy przyjac wartosc 100).
    Wczytane s這wa i liczniki wystapien przechowuj w uporzadkowanym drzewie z
    alfabetycznym porzadkiem na s這wach. Na koniec dzia豉nia programu nie zapomnij
    zwolnic ca豉 strukture drzewa.
    Parametry uruchomienia programu dostepne sa poprzez parametry funkcji
    main(int argc, char *argv[]).

I nie wiem jak si za to zabra m鏬豚y kto poda mi jakie wskaz闚ki, jaki og鏊ny schemat lub pseudokod? Albo chocia jak zacz望 taki program? Najwi瘯szy problem mam z punktem 1.
  • Level 30  
    Zacz掖bym od narysowania na kartce przyk豉dowego drzewa dla kilku s堯w, np. "jeden, jedynak, jedenasty, osiem, Osa, pies, osa, Ala, Osama". Ka盥a litera to w瞛e drzewa. Opr鏂z litery przechowaj informacj o ilo軼i zliczonych s堯w.
    Teraz posk豉daj 豉dn struktur, kt鏎a reprezentuje w瞛e drzewa i wska幡iki, kt鏎e to po陰cz w drzewo.
    Ad. 1 Pogoogluj o funkcji getchar() i bibliotece stdio.h
    Pozdrawiam!
  • Helpful post
    Level 23  
    Witam!
    Skoro piszesz, 瞠 najwiekszy problem masz z punktem 1 (czytanie kolejnych znak闚 ze standarowego wej軼ia i wyodr瑿nianie s堯w), proponuje takie rozwi您anie:
    Code: c
    Log in, to see the code
  • Level 9  
    1 i 2 punkt zadania mam zrobione teraz zosta這 mi jeszcze posortowa s這wa wg liczby wyst徙ie i wy鈍ietli 100 najcz窷ciej wyst瘼uj帷ych s堯w i tu zn闚 pojawia si problem jak to zrobi. M鏬豚y kto pom鏂? jakie wskaz闚ki jak to zrobi?
  • Level 23  
    Witam ponownie!
    Nie wiemy, jak zosta豉 zdefiniowana przez Ciebie struktura pojedynczego elementu i jakiej struktury danych u篡wasz. Mam tu na my郵i: tablica, lista i jej rodzaj i spos鏏 zapisu, drzewo i jego rodzaj i spos鏏 zapisu itp, itd, etc. Jest niesko鎍zona liczba mo磧iwo軼i a nie jeste鄉y wr騜kami :). Je郵i podasz te informacje, w闚czas b璠ziemy mogli Ci pom鏂.
    P.S.
    Najlepiej, je郵i podasz sw鎩 algorytm (program)
    Pozdrawiam
    KG
  • Level 9  
    Poradzi豉m sobie. Program napisany i zaliczony :D dzi瘯i za pomoc :)