Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

carel pco3 - jak usunąć stary program

lucky73 15 Sty 2014 11:34 2076 9
  • #1 15 Sty 2014 11:34
    lucky73
    Poziom 8  

Witam
    Mam do wykorzystania dwa sterowniki Carel pco3 i pco5, niestety były w nich już programy i nie mogę wgrać nowego. Przy próbie podłączenia przez 1tool'a wyświetla komunikat " sterownik chroniony hasłem wpisz poprawne hasło w ustawieniach połączenia", niestety firma instalująca oprogramowanie na tych sterownikach które posiadam już nie istnieje i nie mam możliwości uzyskania hasła lub nawet resetu u nich.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

0 9
  • #2 16 Sty 2014 13:05
    lucky73
    Poziom 8  

no niestety po ilości wyświetleń tematu widzę że zainteresowanie duże, choć chyba wszyscy zainteresowani rozwiązaniem, przedstawiciel Carel w Polsce twierdzi, że może wysłać sterowniki do producenta i odpłatnie odblokują (koszt pewnie absurdalny).
    Pozdrawiam
    Krzysiek
    p.s. jak przez kilka dni nikt nie znajdzie rozwiązania zamknę temat

0
  • #3 19 Sty 2014 23:56
    ROISAT
    Poziom 9  

Kiedyś pytałem się w Alfaco co można zrobić z sterownikiem pCO z założonym hasłem. Odpowiedzieli że bez hasła nic nie da się zrobić a jedynie odesłanie do producenta który może go odblokować. Dzwoniłem do paru osób które programują sterowniki Carela i też nie znają sposobu.

0
  • #4 03 Paź 2014 07:54
    motosznapa
    Poziom 10  

Czy kolega rozwiązał problem? Bo wygląda na to że chyba będę miał podobną sytuacje.

0
  • #5 03 Paź 2014 09:47
    lucky73
    Poziom 8  

Niestety nie i nikt tu nie zna rozwiązania wielu zaglądało na ten temat ale widać poszukujący też rozwiązania bo nikt nawet nie odpowiedział. Na inwestycje musiałem użyć nowe a te leżą i czekają na "lepsze czasy"

0
  • #6 03 Paź 2014 10:25
    motosznapa
    Poziom 10  

A wiadomo ile taka usługa kosztuje po odesłaniu do producenta?

0
  • #7 06 Paź 2014 14:05
    lucky73
    Poziom 8  

Niestety nie pytałem, teraz mam urwanie głowy na kilku tematach i nie wiem kiedy się zajmę tymi sterownikami, pewnie jak będą mi potrzebne na wczoraj.

0
  • #9 13 Lis 2014 10:11
    lucky73
    Poziom 8  

No niestety na tym co kolega podał to tylko dyskusje jak się połączyć ze sterownikiem, ja mam oryginalne oprogramowanie, oryginalny konwerter i zamiennik. Oba sprawne, łączność jest. Nikt jak dotąd nie jest w stanie powiedzieć jak usunąć stary program lub nadpisać nowy do sterownika w którym jest program zabezpieczony hasłem.

0
  • #10 14 Lis 2014 08:36
    lucky73
    Poziom 8  

Znajomy podsunął mi metodę rozwiązania na poziomie sterownika, dokładniej procesor i zmiany w biosie. Niestety to nie moja bajka i jestem uzależniony od tego czy on będzie miał czas się tym zająć już tak z czystej ciekawości. Jeśli coś się uda rozwiązać to dam znać.

0