Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark 70.6 wymiana portu USB

15 Sty 2014 13:07 2814 8
  • Poziom 9  
    Witam, mam tablet Lark 70.6 w którym padło gniazdo USB, uległo uszkodzeniu przez psa .... Mam 2 pytania:

1. Czy zwykle gniazdo mikro USB będzie pasowało czy w tym tablecie jest jakieś specjalne gniazdo w specjalnej obudowie czy coś takiego ? Jeśli tak to gdzie mogę takie dostać ?

2. Czy ktoś z was może dostarczyć instrukcje demontażu abym nic przypadkiem nie uszkodził ?
  • RenexRenex
  • Poziom 24  
    czesiek93 napisał:
    Czy zwykle gniazdo mikro USB będzie pasowało czy w tym tablecie jest jakieś specjalne gniazdo w specjalnej obudowie czy coś takiego ? Jeśli tak to gdzie mogę takie dostać ?

Nie nie każde. Gniazda mają różne mocowania. Musisz tablet rozkręcić, zobaczyć jakie i kupić takie samo
    czesiek93 napisał:
    Czy ktoś z was może dostarczyć instrukcje demontażu abym nic przypadkiem nie uszkodził ?

Poszukaj filmów na YouTube. Jak nie masz hotaira, to będzie ciężko. Można lutownicą ale trzeba bardzo uważać i ryzyko duże, że pourywasz pady.

Ogólnie mówiąc jeśli nie masz sprzętu i praktyki oddaj lepiej gdzieś do serwisu laptopów, GSM. Zapłacisz parę złotych ale sprzęt będzie działał...

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dobra tablet otworzyłem, pojadę po gniazdo za 2 godzinki i zobaczymy.
    Powstało jeszcze 1 pytanie, Tablet po podłączeniu do USB zaczyna reagować ale nie chce się ładować. Możliwe jest, że to wcale nie wina gniazda ? Na których pinach w gnieździe powinno pojawić się napięcie ? Dołączam zdjęcia gniazda i wnętrza tabletu.

Lark 70.6 wymiana portu USB Lark 70.6 wymiana portu USB
  • RenexRenex
  • Poziom 24  
    czesiek93 napisał:
    Na których pinach w gnieździe powinno pojawić się napięcie ?

Skrajne piny.
    1-Vcc
    5-GND
    Zazwyczaj są podłączone do szerszych ścieżek niż te od transmisji danych. Bardzo nieostre te zdjęcia które załączyłeś. Trudno coś zobaczyć...
    Co do twojego pytania to tak, jest to możliwe że gniazdo będzie dobre a tablet nie będzie ładował.
  • Poziom 9  
    nieostre bo robione telefonem samsung wave s533 czy jakoś tak (ten na badzie). Pin Vcc to 1 od góry po lewej ? hmmm GND nie jest przypadkiem na obudowie ?? czyli licząc od lewej góry będzie to teoretycznie pin 7

edit. Odlutowałem samą baterie i właśnie ląduje się na oddzielnej ładowarce, chce sprawdzić może hard reset pomoże.

Sposób z przytrzymaniem +- i włączeniem tabletu to jedyny sposób na hard reset ?? Niestety z tego co wyczytałem ten sposób nie zawsze działa.
  • Poziom 9  
    w linku który podałeś jest opis wtyczki a nie gniazda na płytce,
    Lark 70.6 wymiana portu USB
    dobrze zrozumiałem ?? :D
  • Poziom 24  
    Gniazda też jest. 3 i 4 rysunek to gniazdo. Popatrz dobrze. Według mnie oznaczyłeś poprawnie.
  • Poziom 9  
    Jednak winne jest gniazdo, po podładowaniu i włączeniu tabletu, przy podłączaniu go do ładowania cały czas przerywa i trzeba odpowiednio przytrzymywać wtyczkę kabla aby tablet się ładował.
    Wymienię gniazdo i mam nadzieje, ze wszystko będzie działało tak jak wcześniej. Mimo wszystko dziękuję za pomoc.