Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Wildfire S - zablokowany, nie przyjmuje danych konta google

lukzak2298 15 Sty 2014 18:28 4560 5
  • #1 15 Sty 2014 18:28
    lukzak2298
    Poziom 18  

Witam!
    Potrzebuję info w zakresie dostania się do HTC Wildfire S który został zablokowany z głupoty. Wiem wiem, hard reset i po problemie. Ale tu nie o to chodzi. Na telefonie jest trochę danych, których żona nie może stracić. Ale po kolei:
    1. Od 2 dni przeglądam internet (w tym i elektrodę) w poszukiwaniu rozwiązania problemu i nic.
    2. Telefon zablokował się po wielokrotnym narysowaniu błędnego symbolu.
    3. Telefon nie przyjmuje emaila i hasła google. Napewno dobre. Nikt nie zmieniał. Do tej pory żona loguje się przez WWW do Google od zawsze z tym samym hasłem. Telefon miał skonfigurowane dokładnie to konto i ściągał z niego maile.
    4. Próbowałem użyć ADB ale nie wykrywa mi tego telefonu.
    5. Nie da się zgrać danych z telefonu przez HTC SYNC być może dlatego że domyślnym trybem jest pamięć masowa i telefon pojawia się w systemie jako dysk wymienny.
    6. Próbowałem użyć ADB ale nie wykrywa telefonu.

Pytania:
    1. Czy ADB może działać gorzej albo nie działać na Win8 64?
    2. Czy ADB wymaga uruchomienia CMD w trybie administratora?
    3. Czy ADB wymaga żeby telefon miał uruchomione debugowanie USB?
    4. Czy da się na zablokowanym telefonie załączyć debugowanie USB?
    5. Czy da się na zablokowanym telefonie zmienić tryb USB żeby użyć HTC Sync?
    6. Czy da się zgrać dane HTC Sync'em na zablokowanym telefonie?
    7. Czy trzeba jakoś specyficznie konfigurować ADB albo SDK HTC dla tego konkretnego modelu?
    8. Czy rootowanie może jakoś pomoc w odblokowaniu telefonu?
    9. Czy przy rootowaniu traci się dane z telefonu?
    10. Czy po rootowaniu dalej trzeba będzie załączyć tryb debugowania USB?
    11. Czy po rootowaniu bedzie się dało dostać do telefonu np przez SSH żeby pozmieniać co trzeba w plikach żeby go odblokować?

Z góry dzięki za odpowiedzi
    Pozdrowienia

0 5
  • #2 15 Sty 2014 19:00
    elemen_th
    Poziom 29  

lukzak2298 napisał:
    4. Czy da się na zablokowanym telefonie załączyć debugowanie USB?
    5. Czy da się na zablokowanym telefonie zmienić tryb USB żeby użyć HTC Sync?
    Nie

lukzak2298 napisał:
    6. Czy da się zgrać dane HTC Sync'em na zablokowanym telefonie?
    Nie

Po to jest ta blokada żeby nikt się nie dostał do telefonu, chciał byś żeby na zablokowanym przez Ciebie hasłem telefonie zgubionym ktoś w prosty sposób dostał się do jego pamięci?

0
  • #3 15 Sty 2014 19:01
    OlekMTG
    Poziom 34  

Gdyby istniał sposób na ominiecie blokady to po co by ja zakładać... Nie dostaniesz sie w żaden normalny sposób do pamięci telefonu, nawet producent nie przewidział żadnego innego sposobu niż soft/reset. Jedyną opcją byłoby zgranie całej zawartości pamięci poprzez JTAG i szukanie w takim pliku danych, ale to jak znalezienie igły w stogu siana.

0
  • #4 15 Sty 2014 19:27
    krzywaj
    Poziom 25  

Cytat:
    1. Czy ADB może działać gorzej albo nie działać na Win8 64?

Nie powinno działać gorzej, ale mogą wystąpić problemy ze sterownikami (ja nigdy nie miałem problemu)
    Cytat:
    2. Czy ADB wymaga uruchomienia CMD w trybie administratora?
    3. Czy ADB wymaga żeby telefon miał uruchomione debugowanie USB?
    7. Czy trzeba jakoś specyficznie konfigurować ADB albo SDK HTC dla tego konkretnego modelu?

Na każde -> NIE, ale przy 7 gdyby jednak był problem możesz skorzystać z www.adbdriver.com

Cytat:

9. Czy przy rootowaniu traci się dane z telefonu?

W tym modelu raczej nie.
    Cytat:
    10. Czy po rootowaniu dalej trzeba będzie załączyć tryb debugowania USB?

Tak

Cytat:
    11. Czy po rootowaniu bedzie się dało dostać do telefonu np przez SSH żeby pozmieniać co trzeba w plikach żeby go odblokować?

Raczej nie.

Na pozostałe już masz odpowiedź wyżej

Możliwe, że XTC Clip odblokuje Ci telefon, ale głowy nie dam. Nigdy tego nie robiłem. Tu jest źródło mojej "wiedzy" Link
    Cytat:
    - user lock, pattern lock
    It's just about preventing your phone to unauthorized acces, for example unlocking your phone's screen by gesture and so on... By default it's turned off so the XTC Clip will also turn it off.

0
  • #5 15 Sty 2014 19:42
    elemen_th
    Poziom 29  

XTC Clip zresetuje telefon do ustawień fabrycznych.

2
  • Pomocny post
    #6 15 Sty 2014 21:15
    lukzak2298
    Poziom 18  

udało mi się wreszcie wbić przez adb do telefonu, widzę jego pliki (ls)

niestety nic nie mogę zrobić bo pisze permision denied. Pisze tak dlatego że nie mam włączonego trybu debugowania (a może i mam?) czy dlatego że nie mam roota?

I pytanie z innej beczki:
    dlaczego android nie łyka loginu google i hasła pomimo że jesteśmy z żoną pewni na 100% że są prawidłowe i takie same jak skonfigurowane kiedyś na tym właśnie telefonie?

UDAŁO SIĘ :) BEZ HARD RESETÓW! JAK ZAWSZE NIKT W TO NIE WIERZYŁ!!!

===========ROZWIĄZANIE==============
    niestety nie umiem podać rozwiązania krok po kroku, bo robiłem to dość chaotycznie, ale mogę napisać co napewno mi pomogło:

http://adbdriver.com/
    tym programikiem udało mi się doinstalować właściwy driver do adb, albo taką przynajmniej mam nadzieję, bo w tle chodził Android SDK Manager i też coś doinstalowywał (tylko nie miałem cierpliwości więc użyłem też adbdriver'a.

Mam wrażenie że telefon zaczął być wykrywany przez Windows po tym jak telefon uruchomiłem w recovery mode a potem zresetowałem i uruchomiłem normalnie. Wtedy w pasku powiadomień pokazały się napisy: HTC Sync oraz Podłączono moduł Debugowania USB. Do tej pory nic takiego nie było i telefon tylko w systemie wyświetlał się jako pamięć masowa.

Skorzystałem z aplikacji: http://www.ipmart-forum.pl/showthread.php?829...dy-klawiatury-Androida!-D&p=684420#post684420
    to jest podobno apka, która się instaluje i podpina się pod zdarzenie instalowania aplikacji. Kiedy wystąpi zdarzenie instalowania aplikacji to ona się uruchamia i usuwa blokadę ekranu w telefonie.

Zainstalowałem tą aplikację w telefonie. W moim przypadku apka się uaktywniła kiedy odinstalowywałem jeden z programików (po zainstalowaniu omawianej apki).

Pytacie jak instalowałem i odinstalowywałem aplikacje przy zablokowanym telefonie? ;) Zrobiłem to za pomocą ApkInstaller :)
    http://apkinstaller.com/downloads.html

Po odinstalowaniu przypadkowej aplikacji z telefonu nagle pokazał się odblokowany ekran ;)

Macie jakieś komentarze? Może ktoś coś dopowie / usystematyzuje?

Dziękuję że wierzyliście we mnie ;)

Załączam wspomniane przezemnie pliki. Pozdrawiam

1