Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ACZ 3601ZP temostat

15 Sty 2014 18:51 1389 6
  • Poziom 8  
    Zamontowałem nowy termostat ale nie wiem czy mam go włożyć do oporu czy z tyłu gdzie jest styropianowa zaślepka powinien się pojawić? Proszę o pomoc. Powodem wymiany termostatu była zbyt niska temp w chłodziarce (-7*C). Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Jeżeli wymontowałeś stary termostat to zmierz długość czujki i taką samą długość wsuniesz .
  • Poziom 8  
    to wiem ale termostat dalej nie wyłącza. Spróbowałem wyjętym termostatem dotknąć spirali chłodniczej w zamrażalniku i wtedy rozłącza. Otworzyłem zatyczkę styropianową z tyłu chłodziarki. Jest tam rurka chłodnicza i końcówka od jakiegoś termostatu, chyba zamrażalnika. Nie wiem czy tam też ma być końcówka termostatu lodówki czy też nie? Termostat zamontowany jest tej samej długości i dosunięty do końca (oporu). W efekcie nic się nie zmieniło. Chłodziarka ma po 5 godzinach -7*C, a zamrażalnik -20*C. Jakie mogą być powody takiego efektu. Jestem z reguły cierpliwy ale już powoli ją tracę. Dzięki za podpowiedź i pozdrawiam domowych dłubaków oraz fachowców, którzy bezinteresownie nam pomagają.
  • Poziom 15  
    Jeśli parametry termostatu się zgadzają i kolejność podłączeń się zgadza , to zmień termostat na taki do płyty wewnętrznej . Reaguje o wiele szybciej .
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    monet3 napisał:
    Chłodziarka ma po 5 godzinach -7*C, a zamrażalnik -20*C.
    Wydaje mi się, że tu jest wyjaśnienie: słaba wydajność układu chłodzącego (niedrożny lub nieszczelny). Gdyby był sprawny to po 5 h ciągłej pracy byłoby w zamrażalniku np. -30°C lub mniej. Wymiana termostatu w takiej sytuacji nic nie da. Potrzebna wizyta fachowca, który ustali w czym problem.
  • Poziom 8  
    Dzięki zamówiłem fachowca i poinformuję o efekcie. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    no i nie poinformowałeś..... (chyba że fachowiec jeszcze nie przyszedł) ;)