Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus GTX 760 OC - Nowa grafika. Czerwone paski po 2 dniu uzytkowania.

15 Sty 2014 21:22 2028 5
  • Poziom 8  
    Witam, oto specyfikacja mojego komputera:

Procesor: Intel Core i5-4670K 3.4Ghz LGA1150
    Płyta główna: ASRck Fatal1ty H87 Performance
    Karta graficzna: Asus GeForce GTX 760, 2GB DDR5 DCMOC-2GD5
    Zasilacz: Corsair CP-9020050-EU
    Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 2

Opis problemu:
    W 2 dniu użytkowania nowego komputera. Podczas zwykłego używania przeglądarki internetowej, nagle na ekranie pojawiły się kolorowe kwadraty, piksele i paski, komputer zawiesił się. Po restarcie, problem ten pojawił się ponownie. Po drugim restarcie, już podczas ładowania BIOSU oraz Windowsa cały ekran pokryły czerwone równoległe do siebie paski na całej powierzchni ekranu. Aby upewnić się ze jest to wada karty graficznej, wielokrotnie przeinstalowywałem sterowniki graficzne. Wymieniłem również kabel VGA/DVI. Przepiąłem także kartę graf do drugiego slotu PCI aby upewnić się ze nie jest to wada płyty głównej. Obecnie używam zintegrowanej karty graficznej przy której nie ma wymienionego problemu.
  • PCBway
  • Poziom 31  
    Jeśli karta faktycznie jest nowa to nie pozostaje Ci nic innego jak ją reklamować.
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Tak właśnie zrobię. Kartę zakupiłem w sklepie morele.net czy orientuje się ktoś czy sklep ten chętnie wymienia sprzęt na nowy?
  • Poziom 43  
    Wymienia. Napisz jeszcze jakie sterowniki zainstalowałeś (wersje).
  • Poziom 8  
    W sumie temat jest już do zamknięcia. Karta została odesłana do serwisu, czekam aż przyślą nową. :)