Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G580 - Brak bootowania podczas uruchamiania

15 Sty 2014 21:53 6519 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Posiadam laptopa lenovo g580, nie będę się raczej o nim rozpisywać, jest to mało istotne.

Problem polega na tym, że komputer nie chce się włączyć. Co przez to chce powiedzieć? Po włączeniu guziora pokazuje się znaczek lenovo, następnie jest czarny ekran z napisem chek media. Skanuje sobie i wyświetla, że brak bootowania i żebym sprawdził bootowanie sobie lub zrobił recovery, które nie działa.
    Teraz tak, wchodząc w bios w informacjach normalnie czyta mi dysk i cd-rom.
    Whodząc w bootowanie nie ma nic. PPróbowałem resetować ustawienia itd i nic.]

Druga sprawa, wcześniej komputer mi się zawiesił podczas startu, za którymś razem się włączył. Postanowiłem dlatego go zdiagnozować co się dzieje. Grzebałem w biose, aż w końcu wszystko się usunęło z bootowania. Wcześniej cd-romu tylko nie czytało, dlatego chciałem go jakoś przez biosa włączyć. Jak widać namieszałem jeszcze bardziej...

Ktoś ma jakieś pomysły? Wg mnie ewidentnie wina ustawień biosu.
    Bios to insydeh20 rev 3.7
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Odkręć 2 śrubki pod baterią. Zsuń pokrywę. Wyciągnij wtyczkę od baterii podtrzymującej.
    Na chwilę. Może być 2 min. Podłącz ponownie.
    Ja ostatnio kupiłem Lenovo G580 bez systemu.
    Wchodzisz w BIOS szybko jak się pojawi logo Lenovo. Klawisze: Fn+F2
    Przestawiasz z UEFI na Legacy BIOS. Wybierasz BOOT na CD i instalujsz system z płyty.
    Ja tak zrobiłem.
    Jeśli już nie ogarniesz jak włączyć laptop, to już Ci napisałem jak zainstalować system.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Próbowałeś przywrócić BIOS do ustawień domyślnych? Zrób zdjęcie wszystkich ekranów BIOS'u i wstaw na forum. Spróbujemy coś poradzić.

Druga sprawa. Dlaczego nie działa Recovery? Instalowałeś na komputerze inny system niż był przy zakupie?
  • Poziom 8  
    A gdzie dokładnie jest ta wtyczka do baterii?
    Jeśli chodzi o te przestawienie w bios to nawet nie mam takiej opcji..
  • Poziom 8  
    Nie wiem jak to możliwe ale u mnie nie ma tej baterii. Rozkręciłem lapka i nie znalazłem.
    Problem mimo wszystko rozwiązany, w bootowaniu miałem uefi, zmieniłem tryb i śmiga.
    Dzięki!