Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit DSG 5741 NX - Jaki program wybrać w zmywarce?

domcio181 15 Jan 2014 22:06 4587 2
 • #1
  domcio181
  Level 9  
  Pytanie jest następujące:
  Jaki program w zmywarce wybrać, by zmywarka pobrała jak najmniej energii i wody?
  Zastanawiam się nad dwoma programami (no może 3):

  1. Codzienny; opis wg. producenta: Zwykłe codzienne zabrudzenia w niewielkiej ilości. (4 nakrycia + 1 garnek + 1 patelnia) Trwa 1h
  2. Auto Normalny; Normalnie zabrudzone naczynia i garnki. Program standardowy codzienny. (Tutaj dobiera wszystko automatycznie tj. temperatura, ilość płukań itd.) Trwa 1h 50 min.  Dodatkowo program auto Normalny jest z suszeniem tzn. według instrukcji i zapala się światełko jakieś 30 min. przed końcem informujące o suszeniu. Natomiast Codzienny według instrukcji jest bez suszenie i ta kontrolka się nie zapala, ale naczynia są tak samo suche jak w przypadku programu powyżej.
  Teraz do was pytanie który program jest ekonomiczniejszy po uwzględnieniu wszystkich czynników. Zawsze ładuję do pełna zmywarkę i na tych dwóch domywa się tak samo zawsze.

  I jeszcze jedno czy program Eko, który według instrukcji jest najmniej prądożerny tak naprawdę biję na głowę programy codzienne i auto pod względem energii i wody?

  Dzięki za odpowiedzi ;)

  Zmywarka Indesit DSG 5741 NX
  http://www.indesit.pl/sprz%C4%99t_agd_i/Zmywarka_DSG_5741_NX/pid_F081760PL/45.do
 • #2
  domcio181
  Level 9  
  Up. Może jednak ktoś wie?
 • #3
  egon42
  Level 37  
  domcio181 wrote:
  Jaki program w zmywarce wybrać, by zmywarka pobrała jak najmniej energii i wody
  Najwięcej energii idzie na podgrzanie wody czyli najoszczędniej było by myć w zimnej wodzie lub też w niskich temperaturach, a im więcej myć tym więcej wody zużyte, trzeba wybrać jakiś kompromis. suszenie często to też nie jest jakiś specjalna rzecz tylko ostatnie mycie odbywa się w gorącej wodzie i potem te gorące naczynia szybko wysychają. Trzeba wybrać jakiś kompromis między ilością pobranej wody temperaturą i czystością talerzy.