Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AC1103Z - Pracuje cały czas a słabo chłodzi.

andpol 33 15 Sty 2014 22:28 2289 12
  • #1 15 Sty 2014 22:28
    andpol 33
    Poziom 35  

Witam po sąsiedzku. Mam problem ze swoją 12-letnią Amicą AC1103Z (taka mała podblatowa). Zaczęło się od tego, że na tylnej ściance chłodziarki była gruba warstwa szronu. Rozmroziłem, umyłem. Po włączeniu niby zaczęła działać, ale blokował termostat. Jak się w niego uderzyło to albo lodówka się załączała, albo wyłączała. Zamówiłem termostat bez dalszego sprawdzania. Na nowym niestety chodzi cały czas. W zamrażarce jest szron a w chłodziarce na całej tylnej ściance tylko rosa (temperatura na najniższej półce +8 st.). Z podobnych przypadków wynika, że prawdopodobnie ubytek czynnika chłodzącego. Obejrzałem od tyłu wszystkie lutowania i oczywiście na oko nic nie widać. Proszę doświadczonych Fachowców o poradę. Czy to jest sens naprawiać? Jeżeli wyciek, to w tym modelu gdzie najczęściej? Czy może coś innego? Jaki byłby szacunkowy koszt naprawy bo nowa tego typu kosztuje ok. 650 zł. Problem jest tylko taki, że meble były robione konkretnie pod ten model i inna może nie wejść. Karoseria też jeszcze ok.

0 12
  • Pomocny post
    #2 15 Sty 2014 22:57
    nares
    Specjalista AGD

andpol 33 napisał:
    Jeżeli wyciek, to w tym modelu gdzie najczęściej?

A po co Ci to wiedzieć? Przecież sam nic z tym nie zrobisz. W gestii zaproszonego DOBREGO chłodniarza, jest zdiagnozowanie i oszacowanie kosztów usunięcia nieszczelności.

0
  • #3 16 Sty 2014 08:25
    andpol 33
    Poziom 35  

Tylko nie mam żadnego chłodziarza, a DOBREGO już całkiem. Naczytałem się elektrody. Jeżeli wyciek wewnątrz? Boję się sytuacji, że przyjedzie "fachowiec", nabije nowy czynnik a za jakiś czas będzie to samo.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Sty 2014 09:49
    egon42
    Poziom 37  

No bo nie chodzi o nabicie trzeba najpierw znaleźć wyciek a potem dopiero nabić jak nie znajdzie nieszczelności to nabijanie nie ma sensu to jak by lanie wody do dziurawego dzbana. Na forum też ci nikt nie powie gdzie jest wyciek bo może być wszędzie

andpol 33 napisał:
    Obejrzałem od tyłu wszystkie lutowania i oczywiście na oko nic nie widać
    Bo na oko to facet w szpitalu umarł żeby było coś widać to musiała by być dziura jak berlin a wtedy w lodówce miał być temperaturę taką jak w domu.

0
  • #5 16 Sty 2014 09:55
    andpol 33
    Poziom 35  

Pytam, bo może te lodówki mają jakieś słabe, charakterystyczne miejsca wycieku. Wiadomo, że jeżeli wyciek jest gdzieś w środku, to naprawa nie ma sensu. Czy mydełkiem do lokalizacji nieszczelności da się coś stwierdzić, bo takowe mam i mogę polecieć po wszystkich lutowaniach na zewnątrz?

0
  • #6 16 Sty 2014 10:17
    nares
    Specjalista AGD

andpol 33 napisał:
    Czy mydełkiem do lokalizacji nieszczelności da się coś stwierdzić, bo takowe mam i mogę polecieć po wszystkich lutowaniach na zewnątrz?

W miejscu nieszczelności, zawsze jest trochę oleju, ale nieszczelności zewnętrzne, zdarzają się b. rzadko.

0
  • #7 16 Sty 2014 10:43
    andpol 33
    Poziom 35  

Oleju nigdzie nie ma. Wczoraj była kropla wody spływająca po tylnej ściance. Są ślady rdzy w miejscu, gdzie wchodzi przewód zasilający w piankę. Pewnie gdzieś w środku jest/było oblodzenie i teraz po odmrożeniu zaczęło bardziej uciekać?

0
  • #8 16 Sty 2014 11:16
    nares
    Specjalista AGD

andpol 33 napisał:
    teraz po odmrożeniu zaczęło bardziej uciekać?

Podczas rozmrażania, ciśnienie w układzie wzrasta i gaz szybciej spiernicza ;)

0
  • #9 16 Sty 2014 12:00
    andpol 33
    Poziom 35  

Wczoraj było +8 st. a dziś już +11 st., czyli postępuje mimo, że cały czas chodzi.

1
  • #10 17 Sty 2014 17:59
    andpol 33
    Poziom 35  

Zaproponowano mi wymianę całej "wężownicy" na miedzianą za 350 zł. Może Ktoś z serwisantów się wypowie, czy jest to do wykonania i czy ma to sens w aspekcie technicznym (o finansowym nie mówimy). Firma, która zaoferowała się to zrobić daje 2 lata gwarancji. Patrząc na jakość dzisiejszych lodówek zaczynam się mocno zastanawiać nad reanimacją mojego zabytka.

0
  • Pomocny post
    #11 17 Sty 2014 18:59
    nares
    Specjalista AGD

andpol 33 napisał:
    Zaproponowano mi wymianę całej "wężownicy" na miedzianą za 350 zł.

Bardzo dobra cena.
    andpol 33 napisał:
    daje 2 lata gwarancji.

Nie ma się co zastanawiać.

0
  • #12 17 Sty 2014 19:18
    andpol 33
    Poziom 35  

Dziękuję za opinię. Muszę tylko zrobić rekonesans, czy warto tej firmie zaufać.

0
  • #13 31 Sty 2014 17:27
    andpol 33
    Poziom 35  

Przyjechał fachowiec, stwierdził, że można spróbować napełnić, wymienił filtr, napełnił, skasował 170zł. Do tej pory działa prawidłowo. Oczywiście bez gwarancji.

0