Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon LBP3360 - Jak zresetować hasło do trybu administracyjnego??

15 Sty 2014 22:50 2409 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    Szukałem i tutaj na forum i po necie, nawet dzwoniłem do supportu Canona (jak zmienione jest hasło to oni nic nie mogą poradzić) ale nadal nie znalazłem rozwiązania. Problem polega na tym że nie mogę wejść do ustawień drukarki przez www gdyż na trybie administracyjnym jest ustawione jakieś hasło. Nie jest to domyślne hasło Canona (7654321). Niestety nie dowiem się jakie to hasło bo jest to drukarka od firmy handlującej sprzętem poleasingowym. Bardzo proszę o informacje jak obejść to hasło, jak je zresetować, cokolwiek byle dostać się do tego trybu administracyjnego.

Wielkie dzięki z góry.

• Poziom 34  
    W Canonie raczej jest to nie możliwe. Tylko wymiana płyty głównej.
  • Poziom 2  
    Czyli nie ma żadnego sposobu na obejście tego hasła? Jeżeli oddam tą drukarkę do serwisu to oni wymienią mi płytę i tak to rozwiążą?? Aż nie chce mi się wierzyć że producent nie zostawił sobie żadnej furtki na taką ewentualność. Może jednak ktos wie jak to zrobić?
  • Poziom 7  
    Nie ma wewnętrznej baterii? Albo chociaż zworki do resetowania? Tak jak w kompie na MB ? Może jakiś tryb serwisowy?
  • Poziom 10  
    Nie trzeba wymieniać płyty formattera ani wyciągać baterii której nie ma.

Rozwiązanie zagadki:

Operując kursorami , wciskamy w prawo aż pojawi się INTERFACE MENU, w dół do NETWORK MENU, w prawo aż do INIT. N/W SET. , naciskamy OK, następuje inicjalizacja. Dobrze jest sobie ustawić w menu TCP/IP tryb IP MODE na DHCP. Wyłączamy drukarkę, włączamy , dodając jako nową drukarkę sieciową odnajdujemy IP nadane przez DHCP w routerze i poprzez przeglądarkę odpalamy stronkę drukarki wpisując jej IP. HASŁO ADMINISTRATORA JEST PUSTE. wystarczy nacisnąć OK.