Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kupić radio - 2din, synchronizacja z telefonem (android)

15 Sty 2014 23:04 6267 4
  • Poziom 8  
    Witam. Szukam tak, szukam (również w googlach) i nie znalazłem niczego aktualnego co całkowicie wyczerpałoby ten temat.
    Otóż noszę się z zamiarem kupna radia 2din do mojej laguny II.
    W telegraficznym skrócie - "co kupić?"

W kwestii moich wymagań i planowanego zastosowania:
    -Będzie ono podłączone do wzmacniacza i tuby (bardzo lubię bass).
    -Musi bez problemu łączyć się z telefonem z systemem android (najlepiej przez BT) i umożliwiać wygodne prowadzenie rozmów (automatyczne przyciszanie muzyki, odbieranie i kończenie rozmów sterowane przez panel radia)
    -Możliwość przeglądania zawartości telefonu (smsy i jak najwięcej innych możliwości)
    -oczywiście funkcja nawigacji... I tu pytanie - jak sprawuje się pioneerowa funkcja appradio? Nie ukrywam że najlepszym rozwiązaniem był by dla mnie stream google maps z telefonu, na ekranie radia)

Przy okazji - istnieje jednostka z funkcją, która "przenosiłaby" ekran mojego telefonu (leżącego sobie np w którymś schowku) na ekran radia, pozwalając na możliwie najpełniejsze sterowanie tym telefonem (aplikacje itd)?

Zakończę zarysowanym wcześniej pytaniem - jakie radio sprosta moim wymaganiom, na jakie się zdecydować?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 43  
    Wpisz sobie w alledrogo ,,car pc,, i masz co chciałeś.
  • Poziom 8  
    Same chińczyki - trochę boję się wyłożyć 1700zł, za coś co może podziałać 2 lata, a może miesiąc...

Może więc ktoś jest w stanie polecić mi jakiś konkretny, sprawdzony przez niego model?

(odświeżam temat. Do tamtego auta włożyłem AVIC-F9000BT i... Nie byłem zadowolony. Wolne to, mułowate itd. Poza tym, chyba trafiłem na uszkodzony egzemplarz.
    Teraz, do nowego samochodu poszukuję czegoś lepszego)
  • Poziom 9  
    No i jak się skończyła historia Twojego radia? Też miałem takie pomysły, ale albo dziadostwo chińskie albo braki funkcjonalności w okrutnie drogich markowych sprzętach zniecheciły mnie do kombinowania.
    P.S. Jeżeli lubisz takie samochody, które wymienia się częściej niż olej w silniku - wyposażenie możesz często zmieniać razem z .. całym opakowaniem...
  • Poziom 8  
    Historia mojego radia, skończyła się dokładnie tak samo jak Twojego. Nawet z tych samych powodów (+ jeszcze fakt, że pokarałem się Laguną II po lifcie, w której nawet nieseryjnego 1din nie zamontujesz, bez żadnych przeróbek).
    Ostatecznie kupiłem sobie samsunga s5, zamocowałem dyskretny uchwyt w "wygodnym" miejscu (dokładnie tam, gdzie znajdowało by się radio) i całość spisuje się przyzwoicie (oczywiście podłączona przez bt do zestawu głośnomówiącego Nokii, który miałem już w aucie).

Jeżeli Ty dalej czegoś szukasz - sprawdź sobie "PARROT ASTEROID Smart".
    Ostatnio jakoś przypadkiem natknąłem się gdzieś na jego recenzję.
    Trochę poczytałem na temat tej jednostki i wydaje się spełniać moje oczekiwania.
    Cena "troszeczkę" zaporowa (2500-2900) ale to chyba właśnie jest to, czego szukałem.
    Mój budżet "na zabawki" musi trochę podrosnąć po kupnie motocykla, a gdy to się stanie - będę się poważnie zastanawiał. ^^