Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kupić radio - 2din, synchronizacja z telefonem (android)

WisniaWRC 15 Jan 2014 23:04 6879 4
    WisniaWRC
    Level 9  
    Witam. Szukam tak, szukam (również w googlach) i nie znalazłem niczego aktualnego co całkowicie wyczerpałoby ten temat.
    Otóż noszę się z zamiarem kupna radia 2din do mojej laguny II.
    W telegraficznym skrócie - "co kupić?"

W kwestii moich wymagań i planowanego zastosowania:
    -Będzie ono podłączone do wzmacniacza i tuby (bardzo lubię bass).
    -Musi bez problemu łączyć się z telefonem z systemem android (najlepiej przez BT) i umożliwiać wygodne prowadzenie rozmów (automatyczne przyciszanie muzyki, odbieranie i kończenie rozmów sterowane przez panel radia)
    -Możliwość przeglądania zawartości telefonu (smsy i jak najwięcej innych możliwości)
    -oczywiście funkcja nawigacji... I tu pytanie - jak sprawuje się pioneerowa funkcja appradio? Nie ukrywam że najlepszym rozwiązaniem był by dla mnie stream google maps z telefonu, na ekranie radia)

Przy okazji - istnieje jednostka z funkcją, która "przenosiłaby" ekran mojego telefonu (leżącego sobie np w którymś schowku) na ekran radia, pozwalając na możliwie najpełniejsze sterowanie tym telefonem (aplikacje itd)?

Zakończę zarysowanym wcześniej pytaniem - jakie radio sprosta moim wymaganiom, na jakie się zdecydować?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
    milejow
    Level 43  
    Wpisz sobie w alledrogo ,,car pc,, i masz co chciałeś.
    WisniaWRC
    Level 9  
    Same chińczyki - trochę boję się wyłożyć 1700zł, za coś co może podziałać 2 lata, a może miesiąc...

Może więc ktoś jest w stanie polecić mi jakiś konkretny, sprawdzony przez niego model?

(odświeżam temat. Do tamtego auta włożyłem AVIC-F9000BT i... Nie byłem zadowolony. Wolne to, mułowate itd. Poza tym, chyba trafiłem na uszkodzony egzemplarz.
    Teraz, do nowego samochodu poszukuję czegoś lepszego)
    Piotr PM
    Level 10  
    No i jak się skończyła historia Twojego radia? Też miałem takie pomysły, ale albo dziadostwo chińskie albo braki funkcjonalności w okrutnie drogich markowych sprzętach zniecheciły mnie do kombinowania.
    P.S. Jeżeli lubisz takie samochody, które wymienia się częściej niż olej w silniku - wyposażenie możesz często zmieniać razem z .. całym opakowaniem...
    WisniaWRC
    Level 9  
    Historia mojego radia, skończyła się dokładnie tak samo jak Twojego. Nawet z tych samych powodów (+ jeszcze fakt, że pokarałem się Laguną II po lifcie, w której nawet nieseryjnego 1din nie zamontujesz, bez żadnych przeróbek).
    Ostatecznie kupiłem sobie samsunga s5, zamocowałem dyskretny uchwyt w "wygodnym" miejscu (dokładnie tam, gdzie znajdowało by się radio) i całość spisuje się przyzwoicie (oczywiście podłączona przez bt do zestawu głośnomówiącego Nokii, który miałem już w aucie).

Jeżeli Ty dalej czegoś szukasz - sprawdź sobie "PARROT ASTEROID Smart".
    Ostatnio jakoś przypadkiem natknąłem się gdzieś na jego recenzję.
    Trochę poczytałem na temat tej jednostki i wydaje się spełniać moje oczekiwania.
    Cena "troszeczkę" zaporowa (2500-2900) ale to chyba właśnie jest to, czego szukałem.
    Mój budżet "na zabawki" musi trochę podrosnąć po kupnie motocykla, a gdy to się stanie - będę się poważnie zastanawiał. ^^