Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam auta do 20-25 tys zł

novvik 16 Sty 2014 01:41 3549 12
  • #1 16 Sty 2014 01:41
    novvik
    Poziom 15  

Witam tak jak w temacie szukam autka do 20-25tys zł. W grę wchodzą niżej wymienione modele:
    -audi a4 b6 1.8t (150-163 km)
    -mazda 3 I 2.0 (150km)
    -alfa romeo 1.9 jts (160 km)

Jak widać wymienione auta powyżej to tylko i wyłącznie benzyny i tak musi zostać silnik nie większy niż 2.0 i tylko sedan. Wymieniłem tylko te modele które podobają mi się z wyglądu zewnętrznego jak i wewnętrznego.

Od auta oczekuję w miarę jak na swoje możliwości dynamiki i bezawaryjności. Autko jak na swoją klasę komfortowe i nie drogie w naprawie. Obecnie jeżdżę vectra b 1.8 116 km. Nie mam rodziny w sensie dzieci vectrą jeździ mi się wygodnie i jak dla mnie i dziewczyny miejsca jest akurat. Udało odłożyć się trochę grosza wiec postanowiłem zmienić auto. Nie ukrywam że moim faworytem jest audi b6 ze względu na turbo dzięki któremu autko ciągnie już z samego dołu. Ale z kolei przeraża mnie trochę fakt iż posiada wielowachaczowe aluminiowe zawieszenie które jest dosyć drogie w naprawie ale z tego co się dowiedziałem bardzo komfortowe. Z kolei na plus przemawia ocynk więc jest lepiej zabezpieczone przed korozja. Jak się te sprawy mają do mazdy czy alfy. Jak tam wypada krzywa momentu jak jest z przyśpieszeniem zawieszeniem i komfortem oraz miejscem. Z tego co widzę na alledrogo za te pieniądze uda się kupić trochę młodszą mazde i w podobnym wieku alfe jak audi. Jeżeli mazda czy alfa wypada bardzo podobnie jak audi w tych kryteriach które najbardziej mnie interesują to wtedy będę skłonny zmienić obiekt poszukiwań.

Mam nadzieję że ktoś pomoże w wyborze. Z góry dzięki.

Aha w grę jeszcze wchodzi bmw e46 320d i to jedyny diesel jaki bym brał z tym że nie wiem czy w tej kasie znajdę coś w miarę zadbanego.

0 12
  • #2 16 Sty 2014 02:05
    tomeks1992
    Poziom 20  

Warto wziąć pod uwagę Hondę Accord VII Z silnikiem 2l 155KM ewentualnie 2.4 200KM, zawieszenie tak, że wielowahaczowe, ogólnie bardzo wygodne auto i ze wszystkich wymienionych przez Ciebie, moim zdaniem ma najładniejszy wygląd.
    Po za tym ma 6 biegową skrzynie biegów/

0
  • #3 16 Sty 2014 13:25
    novvik
    Poziom 15  

Tylko jak to jest z tą dynamiką hondy w porównaniu do audi a4 b6. Tam jest turbo przez co max. moment obrotowy osiąga przy chyba 1700 obr. Z tego co wyczytałem w necie honda max. moment nie dość że ma mniejszy (nie o dużo ale ma) to osiąga go przy 4000 obr. A skoro posiada również wielowachacz miejsca jest podobnie jak w audi to moim zdaniem audi byłaby lepszym wyborem. Chyba że coś innego przemawia na plus hondy. Z wyglądu owszem ładna ale audi tak samo dobrze się prezentuje.

0
  • #4 16 Sty 2014 14:31
    tomeks1992
    Poziom 20  

Za to Honda ma krótszą skrzynie :) Oraz system i-VTEC dzięki temu auto jest bardziej oszczędne od Audi.

0
  • #5 17 Sty 2014 12:34
    novvik
    Poziom 15  

6 biegową skrzynie owszem ma ale wersja z silnikiem 2.4 litra która jak napisałem wcześniej w 1 poście nie wchodzi w grę szukam autka do max 2.0.

Podsumowując na plus dla hondy system vtec dla audi turbo + możliwość w przyszłości podniesienia mocy dużo tańszym kosztem niż w hondzie (zmiana programu). A na remis wyposażenie zbliżone rocznik ten sam zawieszenie identyczne miejsce w środku podobne. Także bardziej przemawia do mnie audi. Ale co z pozostałymi autami wymienionymi przeze mnie. Jak na tym tle wypada bmw e46 320d, mazda 3 a jak alfa 159 jts.

0
  • #6 17 Sty 2014 16:26
    my41s
    Poziom 32  

novvik napisał:
    mazda 3

Dobry samochód, ale jak porównywać Accorda do Mazdy 3? Przecież to zupełnie inny segment.

Jeśli miałbym wybierać Audi A4, czy Honda Accord... Zdecydowanie Accord - m.in. dlatego, że właśnie nie ma turbo.

0
  • #7 17 Sty 2014 17:48
    tomeks1992
    Poziom 20  

Wspominałeś o podnoszeniu mocy, myślę jednak, że w Hondzie masz większe możliwości.
    A jeśli zależy Ci na skrzyni 6 biegowej, bez większych problemów można taką założyć od silnika 2.4, ale to już temat na osobny wątek.
    Generalnie Honda jest bardziej bezawaryjna niż Audi.

0
  • #8 18 Sty 2014 08:53
    novvik
    Poziom 15  

My41s a mógłbyś rozwinąć tą myśl dlaczego właśnie ze względu na turbo nie brałbyś audi. Bo jak padnie będą większe koszty naprawy niż w przypadku hondy gdzie turba nie ma ?? Czy rzeczywiście turbo w tym aucie lubi padać czy chodzi o to, że jak na tylu letnie auto o ile wcześniej nie była regenerowana poprostu po zakupie trzeba liczyć się kosztami regeneracji ???

Właśnie przeczytałem na innych forach kilkanaście wątków gdzie porównywali audi z hondą i zdania były podzielone mniej więcej po równo. Jedni pisali że honda mniej awaryjna i mniej pali poza tym bardziej podoba im sie stylistycznie. Drudzy z kolei, że silnikowi 1.8 t od audi niczego nie można zarzucić i nie odbiega wcale od tego od hondy. Owszem pisali że spali więcej ze względu na ciut większą masę auta a podobne konie. Z tym że według nich audi będzie bardziej dynamiczne i elastyczne. Sam już głupieje. Najbardziej zależy mi na dynamice, potem awaryjność i komfort skoro teraz w vectrze b jest mi wygodnie a to auto jest daleko w tyle w porównaniu do któregokolwiek z wymienianych aut także napewno będę zadowolony jeżeli chodzi o komfort i miejsce w środku. Więc zostaję dynamika

0
  • #9 18 Sty 2014 10:26
    my41s
    Poziom 32  

novvik napisał:
    My41s a mógłbyś rozwinąć tą myśl dlaczego właśnie ze względu na turbo

1. to kwestia gustu - jak dla mnie charakterystyka silnika super - miałem okazję przejechać się hondą accord z vteciem :) jak dla mnie super - potrzebujesz mocno przycisnąć - redukcja, obroty koło 3500-4000 i jedziesz, potrzebujesz normalnie się poruszać - jeździsz na niższych obrotach.
    A wiadomo, że nawet pomimo turbo nie będziesz cisnął do dechy od 2000 obrotów, bo to nie zdrowe...
    2.
    novvik napisał:
    Bo jak padnie będą większe koszty naprawy niż w przypadku hondy

3. Będzie raczej ciężko znaleźć naprawdę zadbane Audi.

Wygląd pomijam (ale Honda zdecydowanie na plus).

novvik napisał:
    Sam już głupieje.

I z tym się zgadzam przy wyborze samochodu :)
    Sam przez to przechodziłem, a teraz przechodzę (tyle, że w mniejszym stopniu)
    A i tak najszczęśliwsze są dwa dni: kiedy sę samochód kupi i kiedy sprzeda :)

0
  • #10 18 Sty 2014 14:24
    tomeks1992
    Poziom 20  

Najprościej będzie kolego jeśli umówisz się na jazdę testową i poprowadzisz te dwa auta, sam zdecydujesz które lepsze.

0
  • #11 18 Sty 2014 16:14
    novvik
    Poziom 15  

I tak chyba zrobie jak kolega wyzej napisal przejade sie tymi dwoma autami i zdecyduje chociaz coraz bardziej sklaniam sie do hondy owszem stylistyka super tylko jezeli chodzi o silnik benzynowy ktory bedzie lepszy czy 2.4 jest tak samo malo awaryjne jak 2.0 i czy jest duza roznica w spalaniu, w 2.4 na plus 6-biegowa skrzynia . Czy w miescie bez znacznego redukowania mozna sie w miare dynamicznie poruszac zeby nie zostawac na swiatlach ostatni :). Bo wedlug mnie vectra ma troche za maly stosunek mocy do masy ciezko jest z pod swiatel bez ostrzejszego krecenia dotrzymac kroku innym.
    Jezeli 2.4 nie bedzie palic duzo wiecej od 2.0 i bedzie tak samo malo awaryjne to moze sie skusze na nie tylko czy znajde za ta kase nie dojechane 2.4.
    Sorki ze bez polskich znakow ale pisze z telefonu

0
  • #12 18 Sty 2014 20:12
    tomeks1992
    Poziom 20  

Powiem tak: 2.4 ma więcej "dołu" przez co lepiej się nim jeździ w mieście.
    Ponoć ktoś testował i do setki 2.0 idzie łeb w łeb z 2.4
    Poczytaj na forum accorda, jest tam naprawdę sporo o tych autach.
    A gdy już przeczytasz, przejedz się każdym z aut i zdecyduj.
    A co do awaryjności to 2.4 jest tak samo bezawaryjne co 2.0.
    W Twoim przypadku problemem może być budżet, gdybyś dozbierał do 30tyś zł miał byś o wiele większy wybór.

0
  • #13 18 Sty 2014 20:41
    novvik
    Poziom 15  

To nie dobrze bo do wakacji autko już muszę mieć a nie zdążę tyle dozbierać chyba będę musiał zrezygnować z hondy i szukać czegoś innego.

0