Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZB-3625hx nie grzeje

kobra2000 16 Sty 2014 07:59 2766 1
  • #1 16 Sty 2014 07:59
    kobra2000
    Poziom 14  

Mam w naprawie zmywarkę Mastercook ZB-3625hx. Programator zatrzymuje się w sekwencji grzania i nie przesuwa się dalej. Uszkodzony był termostat (ten z boku grzałki). Wymieniłem go i ruszyła. Przeszła pierwszy proces grzania ( na 4 programie), przy drugim procesie grzania zagrzała wodę do 75'C i wyłączyła się grzałka. Po tym programator znów stanął w miejscu. Próbowałem jeszcze raz uruchomić program ale ponownie się zacięła na pierwszym procesie grzania i nie grzeje. Pewnie termostat padł. Pytanie co może psuć termostat. Nadmienię, że na drzwiach zmywarki w niektórych przewodach była przegrzana izolacja i odsłonięte kable. Przed założeniem nowego termostatu wszystko zaizolowałem. Będę wdzięczny za wszystkie konstruktywne sugestie i ewentualnie schemat połączeń elektrycznych do programatora (ktoś już grzebał przede mną w tej zmywarce). I pytanie na koniec. Czy ten termostat można jakoś naprawić?
    Zmywarka Mastercook ZB-3625hx nie grzeje

1 1
  • #2 21 Sty 2014 15:53
    kobra2000
    Poziom 14  

Po kilku godzinach dociekania przyczyn naprawiłem zmywarkę. Ale po kolei. Nowy termostat jest sprawny. Zadziałało zabezpieczenie przy 75'C i go wybiło. Można go "zresetować" poprzez wciśnięcie wybitego styku (przy starym nie mogłem tego zrobić, może już był zbyt wypracowany). Trzeba wcześniej zdjąć osłonę styków. Termostat ma dwie pary styków. Jedne zabezpieczające grzałkę 75'C i drugie 65'C działające przy myciu bez funkcji ECO. Przyczyną zbyt wysokiej temperatury był brak komunikacji między termostatami (przy grzałce są dwa) a programatorem. Przewody miały przerwę pod izolacją (na izolacji w tych miejscach nie było żadnych śladów uszkodzeń). Po wymianie zmywarka znów prawidłowo pracuje. Zamykam temat. :ganja:

2