Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[TL-WR941N + kamerka] - Kamerka na www "siedząca" ZA routerem

Trabi 16 Sty 2014 08:38 924 3
  • #1 16 Sty 2014 08:38
    Trabi
    Poziom 36  

Witam.

Nie wiem jak tego dokonać, więc zwracam się TU z prośba o pomoc. Może na początku co mam i jak:
    Kamerka (USB) podłączona do komputera. Ten łączy się poprzez WiFi z routerem. Router do internetu jest na stałym IP.

Code:
    Kamerka..(USB)..Komputer..(PCI)..kartaWiFi <---WiFi---> Router_____kabel_____Internet(stałe IP)

Kamerka pracuje z darmowym programem "pilnującym" ContaCam który spisuje się rewelacyjnie. Program ma możliwość wysyłania obrazów na stronę WWW (sam ją generuje), ale żeby cokolwiek obejrzeć, trzeba "wejść" na nią poprzez IP.
    Podaję (stałe) IP ISP + port, ale nic nie ma bo kamera siedzi na IP sieci WiFi (192.168.0.x) a nie na tym przydzielonym przez ISP.
    W menu jest opcja Capture>Network, podaję IP, port i... bez względu na to co wybiorę, nie mogę się połączyć.

Wiem, że gdzieś robię błąd, ale nie wiem gdzie. Sieci to dla mnie taka ciemniejsza (ale nie czarna) wiedza ;) .
    Jak to rozwiązać?

• #2 16 Sty 2014 09:44
    piotr_45ta7
    Poziom 16  

Cytat:
    Kamerka (USB) podłączona do komputera. Ten łączy się poprzez WiFi z routerem. Router do internetu jest na stałym IP.

Nie prościej dorobić temu routerowi usb kamerę podłączyć bezpośrednio pod router, wgrać openwrt Link skompilować sterowniki, przekierować po ip lub domenie, na forum openwrt bardziej podpowiedzą aby się zmieściło w flash będzie ciężko 4MB flash , doczytałem 32MB ram to nawet dało by się zmieścić.

Jeżeli ktoś nie che dłubać kupić router z usb najlepiej zajrzeć na forum openwrt który najlepiej się nadaje i miał wsparcie alternatywne aby miał więcej ram, te routery są droższe niż rozwiązanie co pisałem wyżej.

Tutaj z oryginalnym softem tplinka i kamera ip ustawienie Link

• Pomocny post
    #3 16 Sty 2014 10:22
    hermes-80
    Poziom 43  

Po pierwsze - musisz mieć publiczny IP bez blokad (nie ważne czy IP stale czy dynamiczne).
    Po drugie - musisz przekierować porty na routerze na IP kamery/serwer www na PC.

Po tych zabiegach powinno wszystko działać.

• #4 16 Sty 2014 12:43
    Trabi
    Poziom 36  

piotr_45ta7 napisał:
    dorobić temu routerowi usb kamerę podłączyć bezpośrednio pod router

Nie wchodzi to w rachubę. Router jest w innym pomieszczeniu niż kamerka, a kamerka ma pilnować pomieszczenia gdzie jest komputer.
    hermes-80 napisał:
    musisz mieć publiczny IP

Żebym zrozumiał: to znaczy że musi być spoza TYCH zakresów? To jest spoza; oprócz sieci WiFi która jest w klasie 'C' (192.168.0.x).
    hermes-80 napisał:
    musisz przekierować porty na routerze na IP kamery/serwer www na PC

Eeee.... i tu już problem, bo nie wiem jak tego dokonać. W ustawieniach routera jest coś takiego jak Forwarding.... To o to chodzi?

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

Udało się, działa tak jak chciałem. Ustawienia z przekierowaniami to był strzał w przysłowiową dziesiątkę :)
    Dziękuję za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME