Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGOUT 307 HDI 90km 2003r - podczas przyspieszania odcina dopływ paliwa

majster1234 16 Sty 2014 09:43 3315 2
  • #1 16 Sty 2014 09:43
    majster1234
    Poziom 2  

Witam mam pytanie odnośnie mojego PEUGOUTA 307 HDI 90km 2003r, którego zakupiłem tydzień temu. Auto przez ten czas pracowało równo, przyspieszenie było ok z turbiną było również wszystko ok. 2 dni temu auto podłączone do komputera, nie było do czego się doczepić- błędy wykasowane. Następnego dnia podczas jazdy na podczas przyspieszania nagle jakby ktoś odciął dopływ paliwa. Dzieje się tak na różnych biegach i przy różnych obrotach silnika. Dodam, że wymieniłem filtr Paliwa i powietrza, będę również wymieniał rozrząd. Proszę o pomoc, mój mechanik nie umie postawić diagnozy..

0 2
  • #2 16 Sty 2014 12:36
    Piasek80
    Poziom 29  

Test przelewowy trzeba wykonać
    Zawór wysokiego ciśnienia na listwie
    zawór wysokiego ciśnienia w pompie
    obydwa do podmianki i kontroli. Zależy jaki masz układ wtryskowy bo te w pompie (już nie pamiętam którego producenta) ale jedne są wymienialne, inne - niestety razem z pompą.
    One najczęściej odpowiadają za odcinkę paliwa ale... nie dzieje się to bez przyczyny.
    Test przelewowy wtrysków trzeba wykonać bo być może obydwa masz dobre tylko układ wtryskowy tak zajechany że kiedy wciskasz mocniej buta zawory odczytują zbyt duży spadek ciśnienia który jast odczytywany jako przerwanie układu i wyciek paliwa - i reagują prawidłowo czyli odcinają dopływ.
    Klasycznie Cię ktoś napasł

majster1234 napisał:
    auto podłączone do komputera, nie było do czego się doczepić- błędy wykasowane.

skoro nie było się do czego przyczepić to co za błędy tam wykasowałeś ?
    czego dotyczyły ?

0
  • #3 16 Sty 2014 22:59
    majster1234
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc. Jednak problem znajdował się w innym miejscu mianowicie pod podwoziem znajduję się chłodnica paliwa ( w moim samochodzie jest jej brak z niewiadomych przyczyn) i przewody paliwowe znajdujące się tam były zbyt długie i podwiązane opaskami przez poprzedniego właściciela poprzez złe umocowanie (zagięcie ) nie dochodziło paliwo. Mechanik skrócił przewody połączył je i usterka zniknęła bez wiekszych kosztów. Teraz tylko zamówiłem brakującą część czyli chłodnice.

0