Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-46LE730E czy naprawdę taki słaby

16 Sty 2014 11:55 1989 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Jest to mój pierwszy wpis na tym forum. Mam kilka pytań zakupiłem około miesiąca temu telewizor Sharp LC-46LE730E w NEONET ostatnia sztuka z wystawy. Po przeczytaniu opinii na temat tego telewizora (są bardzo różne) chciałbym się dowiedzieć czy jakość odbieranego obrazu na moim telewizorze jest taka sama jak u innych posiadaczy w/w telewizora (wcześniej miałem Samsung LE40C650 ). Sygnał z Polsat cyfrowy dekoder Dekoder HD PVR Sagemcom ESI-88 podłączony kablem hdmi. Telewizor i dekoder ustawiony na rozdzielczość 1080.
    1. Przy oglądaniu filmów na jasnym tle przy krawędziach wyraźnie widać świecące Ledy w odstępach co 2 cm na długość ok. 3 cm.

2. Bardzo słabo widoczne elementy drugiego planu (na kanałach hd trochę lepiej)

3. Przy bliskim około 1 m do 2m oglądaniu widać tak jakby folie w matrycy która zniekształca obraz (w hd trochę lepiej)

4. Obraz na kanałach hd wcale nie jest żyleta w stosunku do starego samsunga można powiedzieć że słaba.

5. Przy ciemnych scenach w filmach widać tak jakby smużenie.

Próbowałem zmiany kabla bez różnicy. Oglądanie filmów z pendrive te same efekty. Zmiana w ustawieniach telewizora jak i dekodera też bez zmian. (Pożyczyłem od sąsiada dekoder obraz taki sam).

Wdzięczny będę za każde informacje
  • Moderator
    A jak jest przy oglądaniu naziemnej np TVP1HD, TVP2HD?

Pomijam parametry samego odbiornika, ale emisja Polsatu Cyfrowego pod względem jakości nie należy do akceptowalnych.
  • Poziom 2  
    Nie mam możliwości sprawdzenia, kiedyś miałem telewizje n i po zmianie operatora na Polsat też zauważyłem zmianę w jakości na gorszą. Ale poprzedni samsung wydaje mi się że z obrazem było dużo lepiej w Polsacie. Siła sygnału 46% wysoka jakość obrazu odczyt z dekodera z tego co czytałem nie ma to wpływu na jakość obrazu.
  • Poziom 23  
    Witam,
    natrafiłem przypadkiem na tego posta. Też mam ten telewizor i nie mogę narzekać na jakość obrazu szczególnie HD. Z anten (Polsat i naziemna ) jest bardzo dobrze.
    Nie występują żadne wady, które opisałeś. Mój TC co prawda "padł" po tygodniu od zakupu ale z serwisu Sharpa przesłano mi na maila plik na pena, który go reanimował. Po tej reanimacji kazano mi uaktualnić oprogramowanie przez internet. Może u Ciebie uaktualnienie oprogramowania też pomoże.
    A może udało się już zdiagnozować o co chodzi w Twoim TV ?
    Daj znać jak to się skończyło.
    Pozdrawiam