logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

AVR C - Polecana książka dla początkujących z doświadczeniem w BASCOM i asemblerze

16 Sty 2014 12:36 5151 7
REKLAMA
  • #1 13182866
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 13183042
    adamekp
    Poziom 16  
    Witaj,
    nie obraź się ale skoro książka Kardasia "nie pomogła" to ciężko Ci będzie znaleźć na rynku lepszą pozycje w polskim wydaniu. Zostaje Ci chyba albo ponownie podejście do tematu z większym zaangażowaniem albo uczyć się z poradników internetowych, których jak sam zauważyłeś jest zatrzęsienie ale uważaj na błędy merytoryczne. Książka i każde inne medium ma być tylko pomocą i nie zwalnia z myślenia w zrozumieniu poruszonych zagadnień we własnym zakresie, tego musisz chcieć nauczyć się sam. W zeszłym roku miałem dokładnie ten sam dylemat (zresztą nadal mam) i uważam, że to co daje ta książka nie ma nigdzie wiecej. Dodatkowe wsparcie w nauce C dostaniesz na forum wydawcy co jest wielkim atutem (proszę nie traktować tego jako reklamy). Moim problemem było i jest inne podejście do programowania ponieważ przesiadłem się z BASCOM, który strasznie rozleniwia w zrozumieniu podstawowych zagadnień (porównaj obsługę LCD w obu językach tyle, że nie korzystaj z gotowych bibliotek C a stwórz je sam i poczujesz różnicę i wtedy powiesz, że rozumiesz działanie i obsługę tego przecież podstawowego "urządzenia" :) ).
  • REKLAMA
  • #3 13183150
    perlon
    Poziom 20  
    Pozycji książkowych w j.polskim jest kilka. M.Kardaś niebieska - uważam że bardzo dobra pozycja. T.Francuz pierwsza książka do AVR dość dokładne i systematyczne podejście do C na AVR również polecam. P.Borkowski AVR i ARM7 ta leży u mnie i tylko kurz zbiera. Przeczytałem ją raz i więcej do niej nie zajrzałem. Innych książek z BTC nie miałem w ręku to nie podpowiem. Pierwszą moją książką była cieniutka książeczka Andrzeja Witkowskiego. Trochę na początek za bardzo akademicka ale po ogarnięciu podstaw warto po nią sięgnąć.
  • REKLAMA
  • #4 13183360
    dondu
    Moderator na urlopie...
    perlon napisał:
    T.Francuz pierwsza książka do AVR dość dokładne i systematyczne podejście do C na AVR również polecam.

    Chodzi o tę książkę: Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji.
    Moją opinię o niej znajdziesz tutaj.
    Porównaj sobie zawartość na podstawie spisu treści i zastanów się nad eBookiem, bo jest znacznie tańszy i ma wiele innych zalet.
    Pomijam już cenę za stronę ... :)
  • REKLAMA
  • #5 13185185
    Dar.El
    Poziom 41  
    Musiałem trochę wyczyścić temat z niepotrzebnych komentarzy. Jeżeli chcecie kontynuować rozmowę na temat kto jaką szkołę skończył, załóżcie temat w odpowiednim dziale.
  • #6 13185400
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 13545226
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 14095450
    RadekB86
    Poziom 14  
    A ja bym koledze poradził kupić obie bo z tym jest trochę jak z samochodem potrzeba kół i z lewej i z prawej żeby to jeździło często jest tak że jak czegoś nie rozumiem z książki Kardasia to z Francuza zrozumiem i odwrotnie jak nie rozumiem w książce Francuza to zrozumiem w książce Kardasia i przede wszystkim nie próbować od razu zbudować rakiety ;) bo człowiek się zniechęca
    step and step....;)

    Moderowany przez dondu:

    Zamykam, bo to temat archiwalny, a o książkach jest osobny temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2041670.html

REKLAMA