Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

karcher 330 brak ciśnienia (Gorąca woda)

loku299 16 Jan 2014 16:32 3636 8
    loku299
    Level 9  
    Witam.
    Myłem karcherem auto, był podłaczony pod gorąca wode, około 65 stopni, wymyłem 3/4 auta, a następnie wyłaczyłem go i właczyłem i stracił cisnienie, silnik chodzi. Cisnienie daje takie jak z kranu. Zaworek ten przy wyjściu na lance ok., zaworki w środku po rozkreceniu nie zacięte.

Pisownia/ początki zdań?
    [_P_]
    tomekzsp1
    Level 11  
    Obyś nic nie stopił. Doprowadzona woda może mieć 60stopni maks.
    wojtasdw
    Level 14  
    max. 40 stopni - instrukcja obsługi się kłania :D
    tomekzsp1
    Level 11  
    Potwierdzam iż, kolega z postu powyżej ma rację, aczkolwiek nie było wielkiego mojego błędu w wypowiedzi mej, gdyż najistotniejszą kwestię zawarłem, czyli fakt, że klient użytkujący owe urządzenie ciśnieniowe, przekroczył dopuszczalną temperaturę wody w układzie zasilania.
    lubudubu27
    Level 10  
    Wtam, pytanie trochę z innej beczki. Czy myjka ta powinna się wyłączać automatyczne wzorem tych nowych (gdy przestaję "psikać" z lancy to się wyłączają) bo moja pracuje cały czas czy używam czy nie.
    tomekzsp1
    Level 11  
    Jasne, że tak. Z tego, co widziałem na schemacie - K330 to posiada ona wyłącznik ciśnieniowy. Nie powinna pracować cały czas, może być uszkodzony mechanicznie wyłącznik albo tłoczek, który wychodzi i rozłącza.
    jack64
    Level 12  
    tomekzsp1 wrote:
    Jasne, że tak. Z tego, co widziałem na schemacie - K330 to posiada ona wyłącznik ciśnieniowy. Nie powinna pracować cały czas, może być uszkodzony mechanicznie wyłącznik albo tłoczek, który wychodzi i rozłącza.

Otóż niekoniecznie ,były w sprzedaży myjki które miały wyłącznik oraz takie które go nie miały i w takich silnik pracował cały czas .W tych drugich po puszczeniu lancy zmieniał się obieg i woda była pompowana w kółko .Natomiast co do usterki to faktycznie podłączyłeś zbyt gorącą wodę która mogła spowodować uszkodzenie jakiegoś elementu .Ja na twoim miejscu rozebrał bym ją na części pierwsze i pooglądał je pod możliwie dużym powiększeniem.Ale zacznij od takiego małego zaworka pod zaworem przełączającym, bardzo często to on jest winny, sprawdź uszczelki i czy nie ma jakichś ukruszeń .
    lubudubu27
    Level 10  
    Szukałem ale nie znlazłem wyłącznika ciśnieniowego, profilaktycznie wyłączam, szkoda mi tej myjki.
    jack64
    Level 12  
    Kłania się czytanie ze zrozumieniem .W poprzednim poście wyjaśniłem na czym polega praca tej myjki i nie ma się czego bać . Można wyłączyć myjkę jeżeli dłuższy czas się nie używa ,ale też nic się nie stanie jak się nie wyłączy